Ne visiems „kėdės“ iššūkis įveikiamas. LSU specialistų vertinimai

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose išplito naujas „kėdės“ iššūkis. Video įraše rodoma, kaip vyrai ir moterys bando atlikti iš pirmo žvilgsnio labai paprastą užduotį – paėję kelis žingsnius nuo sienos, susilenkia, paima kėdę į rankas ir bando išsitiesti.

Skelbiama, kad užduotį be jokių problemų gali atlikti moterys, tačiau su neįveikiamais sunkumais susiduria vyrai.

Išsitiesti laikant kėdę moterims išeina sėkmingiau nei vyrams dėl skirtingai paskirstomų sverto sukimosi arba atramos ašies (angl. fulcrum), sverto jėgos (angl. load) veikimo ir pasipriešinimo peties, teigia Lietuvos sporto universiteto specialistai doc. dr. Vilma Juodžbalienė, dokt. lekt. Edgaras Lapinskas, dokt. lekt Giedrė Jurgelaitienė.

Anot specialistų, šį paskirstymą gali nulemti tokie faktoriai: kūno dalių ilgių ir jų tarpusavio santykių skirtumai, raumenų ilgis, jėgos skirtumai, skirtingas kampą tarp liemens, dubens ir klubo sąnarių.

„Kadangi moterų kojos trumpesnės, joms pasilenkus pirmyn, galva liečia sieną, tarp liemens ir šlaunies susidaro status kampas, sukimosi ašis lieka po pėda, o tiesiantis klubo sąnarys yra už kelio ir čiurnos (atgal), todėl susidarantis svertas padeda išsitiesti“, – atsiųstame pranešime teigia specialistai.

Lietuvos sporto universiteto atstovų teigimu, vyrai pasilenkę atsiremia galva į sieną, kampas tarp liemens ir šlaunies yra bukas, sukimosi ašis pasislenka ties kojų pirštais arba išsidėsto net prieš pėdą, todėl sunku išsitiesti. Taip pat judesio metu klubo sąnarys yra prieš kelio ir čiurnos sąnarį, o tai nesukuria reikiamo dydžio jėgos sverto atlikti judesį.

Skaitykite visą portalo LRT.lt straipsnį.