Lietuvos sporto universitete (LSU) tęsiasi „Mokslo ekscelencijos” projektas.
Vykdant projektą siekiama didinti Universiteto žmogiškuosius išteklius, pritraukiant patyrusius ir jaunus mokslininkus. Vienas iš tokių – Izraelyje šiuo metu gyvenantis, tačiau netrukus į Lietuvą persikelti planuojantis dr. Gal Ziv.
„LSU viešėjau prieš kelis mėnesius. Aplankiau laboratorijas ir pamačiau galimybes atlikti žmonėms reikalingus tyrimus. Džiaugiuosi ir LSU mokslininkų pasiryžimu vykdyti labai įdomius ir prasmingus mokslinius eksperimentus. Man labai patiko ir lietuviškas svetingumas. Visi buvo tikrai malonūs – ir viešbutyje, ir restoranuose, ir, žinoma, LSU. Nekantrauju daugiau laiko praleisti Lietuvoje“, – kalbėjo Gal Ziv.
Universiteto bendruomenę kviečiame plačiau susipažinti su naujuoju LSU mokslininku dr. G. Ziv.
– Kokios yra pagrindines Jūsų mokslinių tyrimų sritys? Į ką labiausiai koncentruojatės?
– Mano pagrindinė tyrimų sritis yra motorinis mokymasis ir sudėtingų įgūdžių įgijimas. Ypač domiuosi suvokimo ir veiksmo santykiu žmogaus veikloje. Mano tikslas – suprasti, kaip žmonės išnaudoja vizualinį dėmesį ir kaip galime pagerinti sudėtingų įgūdžių, tokių kaip lenktyninio automobilio vairavimas, mokymąsi. Be to, mane domina, kaip įvairios kognityvinės ir elgesio intervencijos veikia naujokų motorinį mokymąsi ir įgūdžių įgijimą. Naudodamasis proga noriu pakviesti mokslininkus, magistrantūros ir doktorantūros studentus prisijungti prie manęs atliekant sportininkų tyrimus.
– Koks iki šiol buvo Jūsų ryšys su LSU? Kokie Jūsų tikslai dirbant LSU?
– Iki šiol dirbau su docento dr. Nerijaus Masiulio vadovaujama grupe temomis, susijusiomis su fizinio aktyvumo nauda sveikatai. Mano tikslas LSU yra tobulinti man svarbios srities tyrimus ir kurti metodus bei didinti supratimą apie matymo svarbą motoriniam veikimui.
– Kas sporto moksle Jus labiausiai žavi?
– Sporto mokslas man yra sritis, leidžianti suprasti, kaip žmonės gali pasiekti išskirtinių rezultatų. Tai gali apimti daugelį sričių, atspindinčių sudėtingą motorinį mokymąsį (pavyzdžiui, mokymąsį groti muzikos instrumentu, atlikti operaciją ar skristi lėktuvu). Man įdomu suprasti, kaip sportininkai sugeba apdoroti aplinkos informaciją greitai besikeičiančiose dinamiškose situacijose.
– Jūs esate iš Izraelio. Kaip stipriai jūsų šalyje vertinamas mokslas ir mokslininkų darbas?
– Manau, turime nueiti dar labai ilgą kelią, kad panaikintume atotrūkį tarp sporto mokslo ir praktikos. Yra labai vertingų įžvalgų iš sporto mokslo tyrimų, kurias gali pritaikyti treneriai ir praktikai, dirbantys su sportininkais. Tam, kad treneriai pagerintų treniruočių efektyvumą ir, atitinkamai, pagerintų varžybinius rezultatus, sporto mokslininkai turi aiškiai perteikti savo tyrimų išvadas. Ir taip, turbūt, yra ne tik Izraelyje, bet ir beveik visoje Europoje.
Sporto mokslininkas Gal Ziv vasario 21 d. (trečiadienį) 15:30 val. ves mokslinį seminarą „Apie statistiką paprastai“. Anglų kalba vyksiantis seminaras skirtas magistrantams, doktorantams, dėstytojams ir mokslininkams. Prisijungimo nuoroda: https://liedm.zoom.us/j/89910683990.