LSU rektorės D. Rėklaitienės vizitas į Australiją

Spalio 18-20 dienomis Melburne (Australija) vyko pirmasis Australijos Viktorijos valstijos ir Lietuvos verslo ir mokslo forumas, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei atstovai iš verslo ir mokslo organizacijų, tarp kurių – ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė Diana Rėklaitienė. Renginys jau per pirmąją dieną Lietuvos verslininkams ir mokslininkams leido susipažinti su turtinga Australijos rinka ir padėjo megzti partnerystes su vietos organizacijomis.

Vizito metu vyko susitikimai su Karališkojo Melburno technologijų instituto, Nacionalinės sveikatos ir medicinos tyrimų tarybos (National Health and Medical Research Council), Tarptautinės universitetų asociacijos (IUA) ir kitų Viktorijos valstijos mokslo ir verslo organizacijų atstovais.

Šalies vadovas sveikinimo kalboje pabrėžė didelį Lietuvos ekonomikos potencialą. Pasak Prezidento, verslo ir mokslo forumas – puiki proga suartinti Lietuvą su Australija, taip pat prisidėti telkiant Vakarų demokratinių valstybių bendruomenę. Mokslo delegacija, vadovaujama Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininko Gintaro Valinčiaus šio vizito metu lankėsi Australijos mokslo institucijose, susitiko su mokslo bendruomenės, diasporos atstovais.

„Matome didelį bendradarbiavimo potencialą su Australijos mokslo institucijomis sveikatos technologijų, biotechnologijų, lazerių ir medžiagų mokslo, inžinerijos bei informacinių kompiuterinių technologijų srityse. Todėl tikiuosi, kad susitikimai ir diskusijos su Australijos mokslo bendruomene atvers naujus horizontus ir paskatins kurti inovatyvius projektus, plėtoti mokslinius tyrimus ir bendrai įgyvendinti idėjas, kurios prisidės prie mokslo pažangos plėtros ir visuomenės gerovės tobulėjimo,” – sakė G. Valinčius.

G. Valinčius pabrėžė, kad vienas iš akademinės misijos Australijoje tikslų – aptarti ir jaunųjų tyrėjų, mokslo talentų mainų galimybes. LMT skiria didelį dėmesį jaunųjų tyrėjų skatinimo programoms ir patrauklios moksliniams tyrimams aplinkos Lietuvoje kūrimui, todėl bendradarbiavimas su pasaulio universitetais, mokslinių tyrimų institutais neabejotinai gali suteikti didelę pridėtinę vertę vystant mokslinių tyrimų ekosistemą Lietuvoje.

LMT.lt informacija