Universiteto rektorė sporto mokslo aktualijas aptarė su Prancūzijos sporto ministre

Kano miesto (Prancūzija) Normandijos universitete surengta Europos sporto mokslo studijų tinklo (European Network for Studies in Sport Science, EN3S) tinklo generalinė asamblėja. Joje dalyvavo ir Lietuvos sporto universiteto rektorė Diana Rėklaitienė bei Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė.

EN3S asamblėjai daug dėmesio skyrė Prancūzijos sporto ministrė Roxanna Maracineanu. Ji pasidalijo savo įžvalgomis apie šalies sporto politikos tikslus bei iššūkius, kurie laukia Prancūzijos rengiantis 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpinėms žaidynėms. Ministrė su Tarptautinio tinklo nariais, kurį sudaro įvairių šalių sporto krypties studijas vykdančių universitetų atstovai, taip pat aptarė sporto vystymo kryptis ir aktualijas. Prancūzija 2022 metais pirmininkaus Europos Tarybai, o sporto plėtros klausimams bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Prancūzijos sporto ministrė, praeityje žinoma plaukikė, R. Marasineanu puikiai žino sporto srities problemas. 1998 metais ji tapo pirmąja Prancūzijos moterimi pasaulio plaukimo čempione, po metų iškovojo Europos auksą, o 2000-ųjų Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse tapo vicečempione.
„Ministrė daug laiko skyrė diskusijai apie sporto reikšmę visuomenei ir jo ateitį. Ji išreiškė didžiulį norą dar glaudžiau bendradarbiauti su universitetais formuojant sporto politiką, priimant šiam sektoriui svarbius sprendimus, kurie darytų įtaką ne tik Prancūzijai, bet ir visai Europai. Asamblėjoje daug dėmesio skyrėme sporto sektoriaus tvariai plėtrai“, – sakė Lietuvos sporto universiteto rektorė.

Asamblėjoje taip pat aptarta vaikų mokymo saugiai elgtis vandenyje programų svarba. Prancūzija vykdo ne tik jas vykdo, bet jas ypatingai palaiko ir savo žiniomis dalijasi sporto ministrė.

„Manau, kad daug ką galėtume pritaikyti Lietuvoje, patobulinti jau vykdomas programas. Maloniai nustebino, kad nemažiau dėmesio nei plaukimui skiriama mokymuisi saugiai važiuoti dviračiu. Tai reiškia, kad įvairaus amžiaus grupės, o ypač vaikai, mokomi saugaus eismo taisyklių, skatinami būti fiziškai aktyviais, tausoti aplinką. Daug ką galėtume pritaikyti Lietuvoje, juolab mūsų miestuose sparčiai keičiasi infrastruktūra, plečiasi dviračių takų tinklai, daugėja ekologiškų transporto priemonių“, – įžvalgomis dalijosi LSU rektorė D. Rėklaitienė.

Išvykos Prancūzijoje metu LSU rektorė D. Rėklaitienė susitiko ir su Normandijos universiteto prezidentu Lamri Adoui, viceprezidentu Tarptautiniams ryšiams Christophe Rochais bei viceprezidentu Jérôme Legrix-Pagès. Susitikimo metu aptartos Lietuvos sporto universiteto ir Normandijos universiteto tolimesnio bendradarbiavimo galimybės vykdant studentų ir dėstytojų mainus, bendrus mokslinius tyrimus bei įvairius projektus.