LSU koordinuojamo tarptautinio projekto dalyviai susitiko Kaune

 

  LSU įvyko pirmasis mūsų universiteto koordinuojamo Nordplus HZ  projekto „Šiaurės-Baltijos šalių mokymosi aplinka judėjimui“ (Nordic-Baltic Learning Environments for Movement Affordances, NPHZ-2017/10130) posėdis. Šiaurės ir Baltijos šalių atstovai, dalyvaujantys projekte, dalijosi patirtimi apie mokymosi aplinką judėjimui mokyklose, darželiuose ir kitose ugdymo įstaigose.

  Įdomu tai, kad suskaičiavus visas pertraukas tarp pamokų per mokslo metus susidaro 200 val., kurios galėtų būti panaudotos moksleivių fiziniam aktyvumui stiprinti. Projekto tikslas — ištirti Norvegijos, Suomijos, Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos mokyklų (pradinės ir vidurinės) mokymosi aplinkas judėjimui ir pateikti siūlymus, kaip jas galima produktyviai panaudoti per pertraukas bei kūno kultūros pamokas ir taip stiprinti mokinių fizinį aktyvumą. Projekto metu bus surengtos intensyvios programos studentams iš projekte dalyvaujančių šalių, kurie įvertins mokymo aplinkas ir pateiks siūlymus bei praktiškai pademonstruos, kaip jas geriau panaudoti, stiprinant moksleivių fizinį aktyvumą.

  Projekte kartu su LSU dalyvauja Tartu universitetas ir pagrindinė Tartu Kivilinna mokykla, Latvijos sporto pedagogikos akademija ir Rygos Hanza vidurinė mokykla, Pietryčių Norvegijos universitetinė kolegija ir Heddal mokykla, Jyvaskylos universitetas, Islandijos universitetas, Kulautuvos bendruomenė (Lietuva), Lietuvos fizinio aktyvumo ir sveikatos asociacija, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija, Kauno J. ir P. Vileišių mokykla.

  Projektas turi ne tik praktinę-metodinę reikšmę, bet ir mokslinę — siekiama atlikti tyrimus ir išsiaiškinti mokymo aplinkos judėjimo galimybes partnerinėse šalyse, pateikti siūlymus, rekomendacijas šalių savivaldybėms, kaip tobulinti mokymo aplinką judėjimui, ir remiantis atliktais tyrimais parengtus mokslinius straipsnius publikuoti moksliniuose žurnaluose.

 

Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Irenos Čikotienės informacija