LSU dėstytojams – seminaras apie ugdomąjį vadovavimą

  LSU Karjeros ir kompetencijų plėtotės centras (KKPC) rengia paskaitų ciklą, kurio metu dėstytojai padeda vieni kitiems, dalydamiesi savo gerąja patirtimi. Šiuo ciklu siekiama gerinti dėstytojų darbo kokybę vedant paskaitas savo kolegoms, dalijantis žiniomis apie naudojamus mokymų metodus ir klausantis savo kolegų, kaip tai daro jie.

  Vakar paskaitą „Ugdomasis vadovavimas (Couching) paskaitų metu“  vedė KKPC vadovas Povilas Verbyla. Lektorius supažindino su ugdomojo vadovavimo (Couching) samprata, teikė pavyzdžius, kaip šis procesas gali padėti gerinti paskaitų kokybę, dėstytojų požiūrį į savo darbą, santykius su studentais.

  Išvertus iš anglų kalbos, žodis „koučingas“ (coaching) reiškia instruktavimą ar treniravimą, taip pat galima rasti terminą „bendras pasiekimas“ ar naują vertinį „ugdomasis vadovavimas“. Kol ugdomasis vadovavimas susiformavo kaip atskira profesija, žodis „coach“ reiškė sporto trenerį, kurio užduotis — padėti atrasti savo vidinį potencialą ir priartėti prie pergalės. Šiandien ugdomasis vadovavimas („koučingas“) apibrėžiamas kaip profesionalių paslaugų procesas, kuris padeda klientui pasiekti kokybiškesnių rezultatų savo asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Ugdomasis vadovavimas leidžia klientui pagilinti savo pažinimą, pagerinti efektyvumą ir kilstelėti savo gyvenimo kokybę.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija