LSU absolventas patirtimi dalijosi su būsimais kūno kultūros mokytojais

  Gruodžio 15 d. LSU viešėjo mūsų universiteto absolventas Andrius Gervė, jau kelerius metus dirbantis kūno kultūros mokytoju Vokietijoje, Freistatt'o specialiojoje mokykloje. Ši mokykla skirta moksleiviams, turintiems emocijų ir socialinio vystymosi sutrikimų. Andrius su būsimais kūno kultūros mokytojais – Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos studentais – entuziastingai ir labai nuoširdžiai dalijosi savo praktine patirtimi, supažindino su pedagoginio darbo ypatumais svečioje šalyje, suteikė naudingų patarimų, kokios fizinio ugdymo strategijos veikia efektyviausiai.

  „Baigęs LSU Kūno kultūros studijų programą, išvykau į Vokietiją ieškoti darbo. Tikėjausi prisijungti prie kurios nors rankinio komandos. Likimas lėmė išbandyti savo jėgas kaip pedagogui Freistatt'o specialiojoje mokykloje. Nuo 1968 metų tai buvo vieta, į kurią sunkaus charakterio, nevaldomo būdo vaikai būdavo išsiunčiami taip vadinamam perauklėjimui. Gana greit pajutau, kad trūksta žinių, kaip dirbti su mokiniais, turinčiais specialiųjų poreikių (ypač su vaikais, turinčiais emocijų valdymo ir socialinio vystymosi sutrikimų), todėl natūralu, jog pasirinkau jas gilinti Taikomosios fizinės veiklos magistrantūroje LSU“,- pasakoja Andrius.

  Įdomi tokioje mokykloje egzistuojanti vertinimo sistema: sporto šakų ir judesių atlikimo technikos tobulėjimas užima ne itin svarbią vietą. Pirmiausia turi būti pastebimi vaiko nuostatų į fizinį ugdymą pokyčiai, t. y., matomas judėjimo džiaugsmo patyrimas. Po to seka socializacijos pokyčiai (t. y., pagerėję auklėtinio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai). Labai svarbus gebėjimas savarankiškai spręsti iškilusias problemas — vertinama, kaip per atitinkamą laikotarpį pagerėja vaikų ir paauglių savikontrolės įgūdžiai (įskaitant emocijų valdymą).

  „Andrius, kaskart viešėdamas Lietuvoje, Kaune, užeidavo į mūsų katedrą pasipasakoti, pasidalinti savo patirtimi su dėstytojais, kuruojančiais kūno kultūros mokytojų rengimo studijas. Jau seniai puoselėjome mintį suorganizuoti jo susitikimą su mūsų studentais – gerosios patirties sklaidai. Džiugu, kad tokia galimybė pasitaikė šįkart – Andrius atvyko į LSU dalyvauti kasmetinėje mokslinėje konferencijoje „Sportininkų rengimo valdymas ir sportininkų darbingumą lemiantys veiksniai“, kuri šiemet buvo skirta profesoriui Aleksui Stanislovaičiui atminti“,- teigė doc. dr. Rita Gruodytė-Račienė.

 

Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos komiteto informacija