LSU alumnas Gytis Rūkas: pomėgis krepšiniui atvedė į sporto vadybos studijas

Sporto ir turizmo vadybos studijų programos alumnas Gytis Rūkas prisimena, kad jau mokykloje krepšinis buvo svarbi gyvenimo dalis. Tad ir pasirinkti, ką ir kur studijuoti, nebuvo sunku. Pradėjęs studijas Lietuvos sporto universitete G. Rūkas galėjo toliau įgyvendinti savo planus ir ateitį sieti su krepšiniu. „ Sportas – ne tik žaidimas, tai, ką dažniausiai matome, bet ir labai įdomi, daug vadybos ir kitų žinių reikalaujanti veiklos sritis. Sporto vadybininkai, kiti šios srities specialistai įtemptai dirba už aikštelės ribų, kad galėtume žavėtis reginiu“, – mintinis dalijasi LSU alumnas.

G. Rūkas prisimena, kad jo galutinį sprendimą tapti krepšinio agentu nulėmė netikėta aplinkybė. 2002 m. Lietuvoje vyko Europos jaunimo krepšinio (iki 20 metų) čempionatas, o jame Gytis Rūkas buvo renginio savanoriu. „Tuomet per dvi praktikos savaites iš arti teko pamatyti tai, ko teoriškai neišmoksi. Ši nuostabi patirtis atvėrė nemažai kelių, iki šiol palaikau ryšius su daugeliu tuomet sutiktų sportininkų ir trenerių“, – prisimena G. Rūkas. LSU alumnas pataria studentams ieškoti kuo daugiau galimybių būti savanoriais sporto renginių metu, o vadybos studentams tai tiesiog būtina.

Baigęs studijas universitete G. Rūkas įsidarbino A. Sabonio krepšinio mokykloje. Čia turėjo puikias galimybes toliau gilintis į tai, kuo labiausiai domisi. Baigęs dar ir teisės studijas kitame universitete jis pradėjo nelengvą, bet įdomų krepšinio agento darbą. LSU alumnas teigia, kad ši veikla panaši į kitų dirbančių pardavimų srityje: reikia nuolat palaikyti ryšius su klientu, megzti ilgalaikius santykius, o pagrindinė užduotis – padėti žaidėjui rasti tinkamą klubą, susitarti abiem pusėms. Žinoma, visada turi siekti, kad žaidėjas ir klubas liktų patenkinti, būtų įgyvendinti jų lūkesčiai.

„Kartais sutarties derinimo detalės užtrunka kelias dienas, tačiau gali prireikti ir kelių mėnesių. Mano darbo valandos nėra apibrėžtos – krepšinio rungtynės dažniausiai vyksta savaitgaliais, komandos komplektuojamos visą vasarą, o žaidėjui reikia pagalbos dėl įvairiausių priežasčių ir bet kuriuo paros metu: traumos, santykiai klube, asmeninės žaidėjo problemos ir kiti rūpesčiai yra ir mano gyvenimo dalis. Su partneriais dėl laiko skirtumo kitose šalyse dažnai tenka bendrauti ir naktimis“, – savo darbo užkulisius atskleidžia LSU alumnas.

Jis pripažįsta, kad sukaupus daugiau žinių ar įgūdžių dirbti paprasčiau. Ko reikia, kad dirbtum krepšinio agentu? Visų pirma, turi išmanyti krepšinį, turėti gerus bendravimo įgūdžius, juk tenka ryšius megzti su įvairių šalių ir kultūrų, charakterio savybių žmonėmis. „Tad vienu metu tenka būti agentu, draugu, psichologu, derybininku ir teisininku“, – krepšinio agento darbo subtilybėmis dalijasi G. Rūkas.

LSU alumnas teigia, kad jei abiturientą vilioja toks darbas, jis neabejodamas gali rinktis sporto vadybos studijas. Lietuvoje trūksta gerai parengtų, inovatyvių, užsienio kalbas mokančių, technologijas ir rinkodarą, ypač komunikaciją socialiniuose tinkluose, išmanančių sporto vadybininkų. Ir ne tik krepšinyje. „Susirgus sportu ši „liga“ nepraeina visą gyvenimą, juolab ne visi gali tapti profesionaliais sportininkais. Todėl sporto vadybos studijos yra geriausias pasirinkimas“, – įsitikinęs LSU Sporto  ir turizmo vadybos programos alumnas Gytis Rūkas.

Daugiau apie Sporto ir turizmo vadybos studijas LSU:

https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/pirmosios-pakopos-bakalauro-studijos/sporto-vadyba/

https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/antrosios-pakopos-magistranturos-studijos/turizmo-ir-sporto-vadyba/