Lietuvos sporto universiteto mokslininkai pirmą kartą tyrė jaunuosius tenisininkus

Šiauliuose vyko Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir ITF Tarptautinės teniso federacijos finansuojamas (angl. ITF) projektas „Investigating daily changes in workload, match activity profile, salivary markers and well-being in youth tennis athletes in a tournament scenario“, kartu bendradarbiaujant su Lietuvos teniso sąjunga (LTS).

Tyrimą TOP-8 turnyro metu atliko LSU tyrėjų grupė: dr. Daniele Conte, dr. Rima Bakienė, doktorantė Inga Lukonaitienė ir Paulius Kučas.

„Toks jaunųjų tenisininkų tyrimas Lietuvoje ir Europoje buvo vykdomas pirmą kartą. Tyrėme stipriausius Lietuvos šešiolikmečius tenisininkus – vaikinus ir merginas, – sakė dr. R. Bakienė. – Šiuo tyrimu buvo siekiama ištirti jaunųjų tenisininkų darbo krūvio, rungtynių veiklos profilio, seilių žymeklių ir savijautos pokyčius teniso rungtynių metu“.

Kiekvieną rytą prieš pradedant rungtynes buvo imami tenisininkų seilių mėginiai ir pildomas geros savijautos klausimynas. Seilių mėginiai naudojami testosterono, kortizolio ir testosterono bei kortizolio santykio pokyčiams ištirti.

LSU tyrėjai rungtynių metu stebėjo sportininkų vidinį ir išorinį darbo krūvį, matavo rungtynių aktyvumo profilį. Vidinį treniruočių krūvį objektyviai matavo naudodami H10 „Bluetooth“ širdies ritmo dirželį. Išorinis treniruočių krūvis buvo vertinamas naudojant „Catapult OptimEye T6“ prietaisus, kurie apima akselerometro, giroskopo ir magnetometro technologijas, teikiančias duomenis inercinio judesio analizei. Prieš kiekvienas varžybas į sportininkų liemenes buvo dedami mikrosensoriai.

Kiekvienos varžybos buvo įrašomos naudojant kameras, leidžiančias stebėti visą teniso kortą ir kiekvieno sportininko aktyvumą. Vaizdo įrašai bus analizuojami naudojant laisvai prieinama programine įranga „Kinovea“.

Antropometrinės charakteristikos buvo vertinamos naudojant elektroninę svorio skalę.