Lietuvos aukštosios mokyklos pristatė „Erasmus+“ programą Izraelyje

  Gegužės pradžioje Lietuvos sporto universiteto atstovės — studijų prorektorė Rasa Jankauskienė, Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos studijų programos direktorė Vaiva Balčiūnienė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė — dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo ir Lietuvos ambasados Izraelyje kartu su Izraelio „Erasmus“ nacionaliniu ofisu surengtame susitikime, kuriame pristatytas Lietuvos aukštasis mokslas ir „Erasmus+“ programa. Renginyje dalyvavo 23 atstovai iš 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos šalis pristačiusi aukštąjį mokslą Izraelyje.

  Vizito ir susitikimo tikslas Izraelyje buvo pristatyti „Erasmus+“ programos galimybes naujoje veikloje – partnerysčių projektai. Ši veikla suteikia Europos universitetams galimybę bendradarbiauti ir dalyvauti mobilumo programoje su ne Europos Sąjungos šalimis nuo 2015 m. rudens semestro bei skiria finansavimą studentų/dėstytojų mobilumui. LSU yra pateikusi „Erasmus+“ programai paraišką dėl dėstytojų/studentų mobilumo 2015—2016 m. m. su Wingate institutu, Zinman kūno kultūros ir sporto mokslo kolegija Izraelyje. Šio vizito metu LSU atstovai lankėsi Wingate institute, susitiko su jo prezidentu ir profesoriais, aptarė bendradarbiavimo galimybes, pristatė LSU. Wingate institutas siekia bendradarbiauti su LSU ne tik studijų, bet ir mokslo srityje. Planuojama bendradarbiavimo pradžia — rugsėjo mėnuo, kai bus patvirtintas dėstytojų ir studentų mobilumo projektas bei gautos „Erasmus+“ programos lėšos.

  LSU kartu su kitų Lietuvos universitetų delegacija lankėsi Lietuvos ambasadoje Izraelyje. Susitikimo metu su ambasados darbuotojais aptartas būsimų studentų studijų vizos klausimas ir pagalba bendradarbiaujant su Izraelio universitetais.

  ŠMPF ir Izraelio „Erasmus“ nacionalinis ofisas suorganizavo konferenciją Bar Ilan universitete, kuris yra antras pagal dydį tarp Izraelio universitetų. Jame studijuoja 30.000 studentų, yra 8 fakultetai, 52 katedros, 300 laboratorijų, 70 tyrimų centrų ir institutų, 80 tarptautinių akademinių tyrimų sutarčių, 29 bibliotekos, 120.000 Alumni narių. Universiteto miestelis labai didelis, tyrimų sritys ir mokslinės veiklos labai įvairios — teko lankytis nano-technologijų ir mikromolekulinės biologijos laboratorijose, stebėjome atliekamus tyrimus, lankėmės archeologijos bei informacinių technologijų katedrose, bendravome su profesoriais ir stebėjome eksponatus bei IT galimybes akustikos srityje.

  Susitikimų ir konferencijos metu Izraelio universitetų atstovai noriai dalijosi informacija apie savo institucijas ir diskutavo apie galimybes, kurias teikia „Erasmus+“ programa ne Europos sąjungos šalims.

 

Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos

Irenos Čikotienės informacija