Japonijos ambasadoriaus T. Ozaki vizitas LSU – nuo pokalbių apie krepšinį iki platesnių bendradarbiavimo galimybių

Lietuvos sporto universitete (LSU) apsilankė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki su žmona. Jis susitiko su LSU rektore profesore Diana Rėklaitiene ir universiteto bendruomenės nariais.

Per susitikimą ambasadorius domėjosi LSU veikla, studijomis ir mokslu, bendradarbiavimu su Japonijos universitetais. Garbingo svečio vizitas – neatsitiktinis. T. Ozaki – vienas svarbiausių krepšinio puoselėtojų Tekančios saulės šalyje, pastaruosius trejus metus jis yra Japonijos krepšinio asociacijos tarybos narys.

„Siekiu, kad Lietuva ir Japonija vis labiau bendradarbiautų. Labai domiuosi krepšiniu. Noriu, kad ši populiari mūsų šalyje sporto šaka būtų vis labiau puoselėjama nuo mažų dienų. Siekiu, kad kuo daugiau krepšinio trenerių iš Lietuvos dalytųsi savo patirtimi. Vertiname dabar mūsų šalyje dirbančio Dainiaus Adomaičio ir kitų krepšinio specialistų žinias. Norime, kad jomis pasidalytų ir Lietuvos sporto universitetas, kuris ilgus metus sėkmingai ir kryptingai rengia šiuos specialistus“, – teigė Japonijos ambasadorius.

LSU rektorė D. Rėklaitienė ambasadoriui pristatė universiteto tarptautines studijų ir bendradarbiavimo programas, mokslinę veiklą. „Nuo 2016 metų bendradarbiaujame su Nippon sporto mokslo universitetu. Mūsų dėstytojai ne kartą dalijosi žiniomis šioje aukštojoje mokykloje. Norėtume plėsti ryšius su Japonijos universitetais, juolab galime pasiūlyti ir studijų programas, ir trumpalaikius kursus“, – sakė LSU rektorė.

Pasak LSU Krepšinio mokslo ir studijų centro direktoriaus partnerystės docento Ramūno Butauto, dauguma šalies krepšinio specialistų – LSU alumnai. Šiais metais vykusiame FIBA pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinės trenerių štabą sudarė universiteto auklėtiniai, o aikštelėje grūmėsi trys LSU studentai arba absolventai – Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas ir Deividas Sirvydis.

„Treneriams iš Japonijos galime pasiūlyti įvairias studijų galimybes. Nuo tarptautinės jungtinės LSU ir Splito universitetų studijų programos Krepšinio treniravimas ir valdymas iki kelių savaičių krepšinio kursų ar klinikų su geriausiais treneriais“, – teigė R. Butautas.

LSU bendradarbiavimas su Nippon sporto mokslo universitetu prasidėjo 2016 metais talkinant Lietuvos ambasadoriui Japonijoje. Tai vienas seniausių sporto mokslo universitetų pasaulyje, savo veiklos pradžią skaičiuojantis nuo 1891 metų.

Per aštuonerius bendradarbiavimo metus universitetai ne kartą keitėsi akademikais, mokslininkais ir praktikais. Šiemet LSU sulaukė svečio dr. Eishin Taraoka, kuris dalijosi su studentais ir fizinio ugdymo mokytojais apie moksleivių emocinį ugdymą fizinio ugdymo pamokose. Be to, abu universitetai aktyviai dalyvauja Tarptautinės sporto trenerių tarybos (angl. International Council for Coaching Excellence, ICCE) veikloje, kuri pasauliniu mastu vienija sporto trenerius rengiančias institucijas.