Auksė Arbačiauskaitė 2016 m. LSU SMD mokslinės konferencijos „Visų mokslų raktas yra klaustukas” nugalėtoja

2016 m. LSU SMD mokslinės konferencijos “Visų mokslų raktas yra klaustukas” nugalėtoja Auksė Arbačiauskaitė

Kalbamės su ja.

Papasakokite apie save.

Man 22 metai, esu Lietuvos sporto universiteto, kineziterapijos studijų, 4 kurso studentė. Šių metų LSU SMD mokslinėje konferencijoje užemiau 1-ą vietą, pristatydama savo pranešima „Kineziterapijos poveikis gydant vaikų ir paauglių juvenilinį idiopatinį artritą“. Šiuo metu esu visa galva pasinėrusi į mokslus, seminarus ir konferencijas. Esu užsispyrusi, aktyvi, stengiuosi kuo daugiau įsitraukti į visus įmanomus projektus ar renginius, nes tikiu, jog juose visada galima įgyti naujų žinių ir „išsinešti“ kažką, kas man pravers ateityje.

Kodėl pasirinkote studijuoti LSU?

Baigdama mokyklą svarsčiau, kur studijuoti. Pasirinkau studijuoti Kaune, nesinorėjo palikti savo gimtojo miesto. Kineziterapijos studijas šiuo metu siūlo daugybė universitetų ir kolegijų, tačiau pasidomėjus internete vis dėl to laimėjo Lietuvos sporto universitetas, nes būtent čia yra rengiami geriausi kineziterapeutai ir dirba nuostabūs dėstytojai, puikiai išmamantys savo specialybes.

Ar sportavote? Ką kur kokie pasiekimai?

Esu pabaigusi Lietuvos aerobikos federacijos trenerių kursus, turiu kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, tačiau niekada neteko užsiiminėti profesionaliu sportu. Seminaruose įgytas žinias stengiuosi pritaikyti reabilitacijos praktikoje, dirbant su pacientais.

Kaip sugalvojote dalyvauti LSU SMD moksl. konferencijoje?

Apie šią konferenciją sužinojau pradėjusi rašyti bakalaurinį darbą iš savo darbo vadovės doc. dr. V. Dudonienės. Vis svarsčiau, kad jei suspėsiu laiku jį pabaigti būtinai norėsiu sudalyvauti. Taip pat sužinojau, kad dalyvavimas garantuoja papildomą stojamąjį balą į magistratūros studijas, o kadangi ir šiaip ruošiausi stoti į magistrantūrą, tai tik padidins mano galimybes tapti magistrinių studijų studente.

Ką galvojate veikti pabaigus LSU?

Pabaigus LSU bakalauro studijas visų pirmą priduosiu stojamuosius dokumentus į kineziterapijos magistro studijas. Taip pat ruošiuosi susirasti kineziterpeutės darbą ir tikiuosi, kad jį pavyktų suderinti su tolimesnėmis studijomis.

Ar įsivaizduojate save pirmoje darbo vietoje?

Stengiuosi lankyti kuo daugiau seminarų, kursų ir konferencijų, kad įgyčiau daugiau kompetencijos savo srityje ir turėčiau ką pasiūlyti pacientams. Esu komunikabili, greitai pritampu prie kolektyvo. Puikiai įsivaizduoju save įsiliejant į bet kurį kolektyvą.

Kokį įspūdi paliko konferencija?

Eidama į konferenciją labai bijojau, įsivaizdavau kad komisijoje sedės patys pikčiausi ir patys “rimčiausi” dėstytojai. Tačiau likau labai maloniai nustebinta, visi buvo geranoriški ir stengėsi ne “sukirsti”, bet priešinkai, padėti ištaisyti padarytas klaidas, paiškinti ką būtų galima pakeisti. Taip pat visi komisijos nariai negailėjo gerų žodžių, buvo labai malonu būti įvertintai ir tai garantuotai suteikė pasitikėjimo artėjančiam bakalaurinių darbų gynimui.

O apdovanojimai?

Maniau, kad finalininkams tiesiog bus įteikti padėkos raštai už pranešimus. Net neįsivaizdavau, kad būsime apdovanoti prieš visus universiteto dėstytojus, tačiau toks įvertinimas tikrai skatina dar labiau “pasitempti“ ir žinoma, padidina norą dar ir dar kartą dalyvauti mokslinėje konferencijoje. O dar į mus atkreipė dėmesį ir Kauno Lions klubas, kurie įsteigė savo dovanėles.

Kokie jūsų ryšiai su moksl. vadovu. Ar jis reikalingas  norint dalyvauti konferencijoje?

Pradžioje buvo keista ir nedrąsu kreiptis į savo dėstytoją, tačiau vėliau pajaučiau, kad su manimi doc. dr. V. Dudonienė elgėsi kaip su kolege, pajaučiau pagarbą savo nuomonei, ji visada išklausydavo mano minčių ir įsigilindavo į užduodamus klausimus. Jaučiausi lygiavertė partnerė ir tik dėstytojos dėka pradėjau dar labiau pasitikėti savimi.

Kas labiausiai įstrigo studijuojant LSU?

Beabėjo, labai daug dalykų. Pradedant nuo Fux’ų stovyklos, kurioje nuostabiai praleidome laiką, labai įstrigo pirmakursių krikštynos, kurių metu buvome apmėtyti miltais ir aplaistyti vandeniu. Per 4 metus universitete susipažinau su daug nuostabių žmonių, su kuriais tikiuosi teks bendrauti ir pabaigus universitetą, o galbūt, ateityje, net susitikti toje pačioje darbovietėje. Žinoma, niekada nepamiršiu ir prof. A.Skurvydo paskaitų, kuriose įgyjau labai daug žinių (kurių įgyju kiekvieną dieną, skaitydama jo apžvalgas apie mokslinius straipsnius Facebook puslapyje). Taip pat visada žavėjausi destytojų dr. V. Dudonienės, V. Juodžbalienės iškalba, jų žiniomis ir mokėjimu jas perteikti paskaitose ir labai pasiilgsiu dr.K. Zaičenkovienės vedamų pilateso užsiemimų. Taip pat dėst.V. Pokvitytės paskaitose įgyjau daug žinių apie klasikinio masažo technikas gydant įvairius susirgimus.

Ar norite būti mokslininkais, ar norėtumėte dirbti praktinė darbą?

Kadangi tai buvo pirmasis mano mokslinis darbas tikrai nesiruošiu ties juo sustoti. Mane labai traukia praktinis darbas su pacientais, tačiau būtų puiku suderinti abu šiuos dalykus.

Apibūdinkite LSU studentą?

Siekiantis žinių, besidomintis savo pasirinkta specialybe, plečiantis akiratį ir besistengiantis įgyti kuo daugiau patirties praktikų metu, greitai besiorentuojantis situacijose, priimantis sprendimus. LSU studentai yra drasūs, atviri klausimams ir diskusijoms. Ir žinoma, besidomintyss sportu bei sveika gyvensena ir motyvuojantys kitus.

Jūsų mėgstami užsiėmimai? Kokia mėgstamiausia sporto šaka?

Užsiiminėju aerobiką, pilatesąu kalanetika, sportuoju treniruoklių salėje, mėgstu šokti, leisti laiką gamtoje ar tiesiog išeiti pasivaikščioti su šuniuku. Dar esu tikra filmų „maniake“, labai mėgstu rankdarbius.

Palinkėkite kitų metų konferencijos dalyviams.

Visi konferencijos komisijos nariai yra labai geranoriški ir draugiški. Svarbiausia – nebijoti išbandyti savo jėgų. Ši konferencija yra puikus būdas praplėsti savo akiratį, nes čia ne tik pristatysite savo pranešimą, bet išgirsite ir kitų studentų įžvalgas, įgausite pasitikėjimo savimi, bei patobulinsite įgūdžius kalbant prieš auditoriją. Linkiu konferencijos dalyviams susitikti dažniau nei kartą metuose ir atrasti atsakymus į dar neatsakytus klausimus!