Sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo specialistams atsiveria vis daugiau galimybių

Studentai, įstoję studijuoti nuo 2017—2018 m. m., įgys dvigubą visuomenės sveikatos specialisto ir sporto bakalauro laipsnį. Baigę studijas, jie galės dirbti visuomenės sveikatos specialistais ir sveikatingumo treneriais. 

 

Pirmosios pakopos studijų programos „Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikata“ studijų metu suteikiamas dvigubas bakalauro laipsnis – visuomenės sveikatos specialisto ir sporto. Gerai besimokantys abiturientai turi galimybes gauti valstybės finansavimą ir studijuoti nemokamai. Ši studijų programa yra unikali tuo, kad pagrindinių studijų metu studentai gilinasi į visuomenės sveikatos problemas, jų stebėseną ir sveikatos ugdymo metodikas bei jų taikymą, o likusių studijų metu įgyjama sveikatingumo trenerio kompetencijų. Tokie specialistai yra patrauklūs rinkoje ir nesunkiai randa darbą.

 

Studijų metu studentai turi galimybę mokytis darbo vietose. Pastaruoju metu aktyviai bendradarbiaujama su sporto ir sveikatingumo centrais „Linija“ ir „Ąžuolynas“. Studentai mokomi nustatyti grėsmes asmens sveikatai, tirti asmens fizinį pajėgumą bei pagal gautus rezultatus sudaryti treniravimosi programą įvairios sveikatos būklės ir amžiaus žmonėms. Be to, studentams suteikiami ugdomojo konsultavimo pagrindai, kad baigę studijas gebėtų komunikuoti su klientais ir keisti jų gyvensenos įpročius.

 

Studijų programoje dėsto geriausi sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo specialistai Lietuvoje. Pagrindiniai dėstytojai yra sertifikuoti Europos lygmens sporto treneriai, turintys EREPS (European Register of Exercise Profesionals) kvalifikaciją, biologijos, visuomenės sveikatos arba ugdymo sričių mokslų daktarai, sertifikuoti individualių ar grupinių sveikatingumo pratybų treneriai. Lektoriai savo kvalifikaciją kelia ne tik įvairiuose kursuose užsienyje, bet ir patys aktyviai dalyvauja įgyvendinant įvairias sveikatinimo studijų plėtros iniciatyvas Europoje.

 

Studentų mainų programų, intensyvių mokymo kursų metu studentams atsiveria galimybės pasisemti patirties užsienio universitetuose. Lietuvos sporto universitete nuolat skaito paskaitas, veda seminarus geriausi kviestiniai užsienio universitetų tyrėjai ir dėstytojai, savo veiklą plėtojantys sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo srityje. Šioje studijų programoje daug dėmesio skiriama verslumo kompetencijoms įgyti.

 

Po studijų įgijus dvigubą universitetinį bakalauro laipsnį absolventams atsiveria tarpdisciplininės perspektyvos – galimybė dirbti visuomenės sveikatos biuruose ar centruose, ugdymo įstaigose, būti sveikatingumo treneriu ar gyvenimo būdo konsultantu ir plėtoti savo verslą sveikatinimo paslaugų srityje. Universitete yra galimybė studijas tęsti ir gilinti tyrėjo žinias visuomenės sveikatos, edukologijos, sporto vadybos ar sporto fiziologijos magistrantūros studijų programose.

 

Daugiau apie studijų programą