Šį kartą teatralai galėjo išbandyti golfą – sportą, kuris reikalauja ne didelio fizinio pasirengimo, bet didelės psichologinės koncentracijos. Pažintinis užsiėmimas su šiuo sportu įvyko golfui skirtoje auditorijoje.
Su golfo technika, inventoriumi, istorija, taisyklėmis bei tradicijomis Lietuvoje dalyvius supažindino LSU dėstytojas, golfo treneris ir teisėjas doc. dr. Gediminas Mamkus.
Mamkus teorinėje dalyje pasakojo, kad golfas atsirado maždaug XV amžiuje Škotijoje. Pirmieji įrašai apie golfą datuojami 1457 metais, kai Škotijos karalius Jokūbas II išleido įsaką, draudžiantį golfą ir kitus panašius žaidimus, nes jie trukdė raiteliams praktikuoti šaudymą iš lanko. Treneris, kalbėdamas apie golfo žaidimo taisykles, teigė, žaidimo tikslas yra įmušti kamuoliuką į specialiai tam skirtas duobutes, pavyzdžiui 18, naudojant kuo mažiau smūgių. Žaidėjui svarbu mokėti kuo tiksliau ir toliau nukreipti kamuoliuką, atliekant įvairius smūgius, priklausomai nuo atstumo ir aikštelės sąlygų.
Pirmas smūgis – paprasta užduotis? Anaiptol! Kai kurie dalyviai pajuto, kad golfo lazdos valdymas ir kamuolio nukreipimas buvo daug sudėtingesnis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tačiau greitai tapo aišku, kad kaip ir scenoje, golfas reikalauja nuoseklumo ir pasitikėjimo savimi. Teatralai ne tik mokėsi smūgiuoti, bet ir analizavo strategiją – kur geriausia pataikyti, kaip naudoti lazdas, kokį smūgį pasirinkti kiekvienoje situacijoje.
Remdamasis ilgamete asmenine patirtimi dėstytojas G. Mamkus teigė: „Golfas yra puikus sportas išmokantis strateginio mąstymo. Kiekvienas smūgis, kiekvienas pasirinkimas – tai apgalvotas veiksmas, kuris reikalauja ne tik fizinių įgūdžių, bet ir gebėjimo planuoti ir įvertinti galimas pasekmes.“ Aktoriai scenoje turi nuolatos numatyti įvairius veiksmų etapus ir pasiryžti rizikoms.
Scenos žmonėms, kurie įpratę prie greitų emocijų pokyčių ir ekspresyvios kūno kalbos, golfas tapo galimybe atsitraukti nuo chaotiško scenos pasaulio.
NKDT/ LSU informacija