Sporto organizacijų vadovai aptarė sportininkų rengimo problemas ir perspektyvas
Lietuvos sporto universitete vyko Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, kuriai vadovauja Albinas Grabnickas, ataskaitinis susirinkimas. Renginyje dalyvavę savivaldybių sporto padalinių vadovai ir aukščiausi šalies sporto vadovai diskutavo, su kokiomis problemomis susiduria ugdydami sportininkus – potencialią olimpinės rinktinės pamainą.
Būtina valstybės parama
KKSD direktorius E. Urbanavičius, apžvelgdamas valstybės, savivaldos ir nevyriausybinių sporto organizacijų bendradarbiavimo ugdant didelio meistriškumo sportininkus perspektyvas, pabrėžė, kad pastaraisiais metais prastėja sportininkų rengimo savivaldybių sporto mokymosi įstaigose kokybė. „2015 m. Tbilisyje vykusiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos sportininkai nepelnė nė vieno medalio. Žinoma, sportas nėra tik rezultatų siekimas: tai ir geros emocijos, ir užimtumas, ir daug kitų naudingų dalykų. Tačiau turime nuolat galvoti ir apie didelio meistriškumo sportininkų pamainą. Kad ją tinkamai ugdytume, būtina valstybės parama: reikėtų sportui talentingų vaikų ir jaunimo krepšelio, bendrojo lavinimo mokyklose ir gimnazijose steigti sporto klases arba grupes, steigti sporto gimnazijas, sukurti sporto informacinę sistemą. Lietuvos regionuose, puoselėjančiuose išskirtines sporto šakų tradicijas, turėtų būti sukurta tinkama infrastruktūra ir dirbti kvalifikuoti treneriai“, – teigė KKSD direktorius E. Urbanavičius. Be to, siekiant didelio sportinio meistriškumo ir fizinio aktyvumo skatinimo darnos turėtų būti nustatyta nauja sporto finansavimo tvarka.
Didžiųjų pergalių pradžia – savivaldybių sporto įstaigose
„Daugelis didelio meistriškumo sportininkų, garsinančių Lietuvą pasaulyje, išugdyti būtent savivaldybių sporto padaliniuose ir mokymo įstaigose. Džiugu, kad talentingų sportininkų suranda ir ugdo ne tik didžiųjų, bet ir mažesnių šalies savivaldybių sporto specialistai“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, aptardama olimpinio švietimo renginius, didelio meistriškumo sportininkų motyvavimą ir iššūkius, kurių iškyla rengiantis Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.
Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinė sekretorė Agnė Vanagienė irgi pabrėžė itin svarbų savivaldybių sporto įstaigų indėlį rengiant būsimuosius čempionus. „Savivalda – pagrindinis regiono lygmuo, kuriame surandami ir ugdomi talentingi sportininkai, ateity tapsiantys didžių pergalių laimėtojais. Taigi savivaldybių sportas turi būti ne tik vertinamas, bet ir finansiškai skatinamas“, – tvirtino A. Vanagienė.
LSU specialistai pasirengę dalytis teorine ir praktine patirtimi
Pasak LSU sporto ir infrastruktūros prorektoriaus prof. dr. Alekso Stanislovaičio, ugdant talentingą sportininką ypač svarbi trenerio kompetencija. „Sporto šakų treneriai rengiami tik Lietuvos sporto universitete. Čia jie įgyja pačių naujausių mokslu grįstų teorinių ir praktinių žinių, kurias gali perteikti įvairaus amžiaus sportininkams. Deja, atlikus analizę, kokio išsilavinimo treneriai dirba Lietuvoje, paaiškėjo, kad 665 treneriai yra LSU auklėtiniai, o 559 – kitas aukštąsias mokyklas arba kolegijas baigę, trenerių licenciją įgiję asmenys… Tokia realybė, bet iš tiesų trenerio diplomo neturintys specialistai galėtų būti tik trenerio asistentais. Kompetentingam treneriui būtinos naujausios sporto mokslo žinios, jis turi gebėti taikyti naujas sporto technologijas, kad išugdytų sveikus, gerų rezultatų pasiekiančius sportininkus, – įsitikinęs itin patyręs lengvosios atletikos treneris prof. dr. A. Stanislovaitis. – LSU bendradarbiauja su Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija, todėl sutarėme vykdyti švietėjišką veiklą savivaldybių sporto įstaigų specialistams – Universiteto lektoriai skaitys paskaitas, ves seminarus apie naujų sporto technologijų taikymą, supažindins, kaip parengti išsamią treniruočių programą“.
Ryšių su visuomene skyriaus informacija