Prorektorius Aleksas Stanislovaitis patirtimi dalijosi su Lietuvos treneriais ir sporto specialistais
Prof. habil. dr. Aleksas Stanislovaitis, kartu su žymiausiais Lietuvos treneriais, dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Druskininkuose surengtame seminare Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dirbsiantiems medikams, treneriams ir sporto federacijų atstovams.
Seminare kalbėję treneriai pabrėžė didelę sportininkų motyvaciją ir ryžtą atstovauti Lietuvai.
Treneriai ne tik analizavo savo sporto šakų atrankos ir pasirengimo specifiką, bet ir aptarė pagrindines problemas – tai lėšų ir sporto bazių trūkumas, kvalifikuotų kineziterapeutų stygius. Beje, daugeliui neramu dėl būsimos pamainos – neaišku, ar ir toliau jaunuosius sportininkus rengs Lietuvos olimpinis sporto centras.
LSU Karjeros ir kompetencijų plėtotės centras surengė trenerių seminarą „Greitumo ugdymo naujovės. Greitumo sąveika su kitais judamaisiais gebėjimais“, vykusį Alytaus sporto ir rekreacijos centre.
Seminare dalyvavo ne tik Alytaus miesto įvairių sporto šakų treneriai, bet ir sporto specialistai iš Marijampolės, Prienų, Kauno ir Kėdainių. Renginio lektorius LSU prof. habil. dr. Aleksas Stanislovaitis pristatė naujausią mokslinių straipsnių apžvalgą apie šiuolaikines greitumo ugdymo technologijas, greitumo biologinio vystymosi kaitos ir lavinimo amžiaus tarpsniais ypatumus, greitumo sąsajas su genotipo, organizmo brendimo tarpsniais bei greitumo lavinimo biotechnologijas.
Profesorius A. Stanislovaitis supažindino seminaro dalyvius su greitumo tyrimo metodais ir elito sportininkų greitumo lavinimo ypatumais bei tendencijomis.
Renginyje dalyvavusios Kėdainių sporto centro trenerės pageidavo, kad LSU Karjeros ir kompetencijų plėtotės centras tęstų seminarų ciklą Kėdainiuose. Į juos būtų kviečiami ne tik Kėdainių miesto ir rajono sporto darbuotojai, bet ir kitų Lietuvos vietovių sporto specialistai.
Po seminaro LSU atstovai buvo pakviesti į Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnaziją. Čia apžiūrėjo Sporto muziejų, kurį įkūrė sporto ir kolekcionavimo entuziastas, tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjas bei LSU absolventas Zenonas Gramackas. Jo kolekcijoje gausu stalo teniso trofėjų, Vyriausybės apdovanojimų, olimpiadų, sportininkų ir trenerių kategorijų skiriamųjų ženkliukų, jubiliejinių monetų ir kitų eksponatų.
„Įvairių sporto eksponatų turiu gerokai daugiau nei du tūkstančius, vien tik stalo teniso ženkliukų – per du tūkstančius. Esu tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjas, turiu galimybę nuolat keliauti, taigi mano sporto kolekcija vis gausėja“, – džiaugėsi Z. Gramackas.
Ryšių su visuomene skyriaus informacija