Parolimpietis, LSU dėstytojas doc. dr. K. Skučas: neramu, tačiau sieksiu kuo aukščiausių rezultatų
Jau šį trečiadienį, rugsėjo 7 d., prasidės Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės, į kurias išvyko 13 Lietuvos sportininkų. Džiugu, kad šalies delegacijoje — ir Lietuvos sporto universiteto atstovas, mokslininkas bei dėstytojas doc. dr. Kęstutis Skučas. Sportininkui šių metų parolimpinės žaidynės Rio de Žaneire – jau penktosios, tačiau jose K. Skučo laukia iššūkis – iki šiol visose parolimpiadose jis varžėsi plaukimo takelyje, o šiemet pakeitė sporto šaką ir kovos trijose skirtingose lengvosios atletikos rungtyse: disko metimo, 100 ir 1 500 metrų važiavimo vežimėliu. Disko metimo rungtyje LSU dėstytojas startuos jau kitą dieną po Parolimpinių žaidynių atidarymo.
Sportininkas į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes pateko šių metų Europos čempionate iškovojęs bronzos medalį, mesdamas diską, ir įvykdęs vežimėlių sprinto rungties A normatyvą. Pasak K. Skučo, tai padaryti buvo nelengva, kadangi pasiruošti Europos čempionatui turėjo vos kelis mėnesius, kai sportininkas nutarė nebedalyvauti plaukimo varžybose bei pakeisti sporto šaką. „Pastaruoju metu labai padidėjo reikalavimai siekiantiems patekti į parolimpines žaidynes, ypač didelė konkurencija tarp lengvosios atletikos sportininkų“, – sako LSU docentas.
Paklaustas, kodėl nutarė atsisakyti plaukimo, K. Skučas sakė, kad tai lėmė suprastėjusi sveikata — pastaruoju metu daugiau laiko praleidus vandenyje, ėmė pulti ligos. Sportininkui teko apsispręsti ir pasirinkti lengvąją atletiką. Čia jis taip pat ne naujokas, kadangi jaunystėje, tik pradėjęs sportuoti, savo jėgas mėgino daugiakovėje, kurioje teko mesti diską ir dalyvauti vežimėlių sprinto rungtyje. K. Skučas sako, kad nors nuo to laiko praėjo ne vieneri metai, po intensyvių treniruočių pavyko atgauti prarastą fizinę formą bei prisiminti anksčiau įgytus įgūdžius.
Sportininko teigimu, sudėtinga rasti trenerį, kuris suprastų neįgalaus žmogaus fiziologijos specifiką ir rastų būdą, kaip pasiekti gerų rezultatų. „Dažniausiai treneriai dirba su neįgalumo neturinčiais sportininkais, o neįgaliųjų treniravimo specifika skiriasi. Daugiausia ruošiuosi individualiai, analizuoju kitų sportininkų pasirodymus įvairiose varžybose ir mėginu atrasti man labiausiai priimtinus treniruočių būdus“, – teigia parolimpietis.
Ši K. Skučo kelionė į Braziliją nebus pirmoji — jis joje jau lankėsi prieš dešimtmetį, kai čia vyko pasaulio plaukimo čempionatas. Sportininkas teigia, kad stebint žiniasklaidos pranešimus, susidaro įspūdis, kad šalyje vis dar daug problemų, ypatingai saugumo srityje, tad per dešimtmetį Brazilijoje nedaug kas pasikeitė. LSU dėstytojas prieš kelionę sakė jaučiantis nedidelį nerimą, tačiau tikino, kad tai jam netrukdys Rio de Žaneire siekti kuo aukštesnių rezultatų.
Ryšių su visuomene skyriaus informacija