Moksleiviai parodose domėjosi ir studijomis LSU, ir moksliniais tyrimais

  Lietuvos sporto universitetas dalyvavo tradiciniuose aukštųjų mokyklų renginiuose – Kaune vykusioje „Aukštųjų mokyklų mugėje 2016“ bei tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“.

  Į LSU stendą nuolat suko moksleiviai, besidomintys mūsų studijų programomis. „Anksčiau studijų parodose dominavo dvyliktokai, o pastaraisiais metais sulaukiame vis daugiau ir jaunesnių klasių moksleivių. Jiems rūpi, kokie egzaminai svarbiausi renkantis patinkančią LSU studijų programą, kiek truks studijos, kokius dalykus studijuos. Dvyliktokai dažniau klausė studijų kainos, domėjosi stipendijomis, bendrabučio sąlygomis, dalinių studijų užsienyje, praktikos ir karjeros galimybėmis“, – sakė LSU ryšių su visuomene specialistė Giedrė Žakelė.

  Į moksleivių, jų tėvų ir karjeros konsultantų klausimus noriai atsakinėjo visų LSU studijų programų studentai, šių programų direktoriai bei dėstytojai, Ryšių su visuomene skyriaus, LSU Studijų kokybės priežiūros centro atstovai. Stendą aplankė ir studijų prorektorė prof. dr. Rasa Jankauskienė.

  LSU Studijų kokybės priežiūros centro vedėjos Astos Terentjevienės teigimu, šiemet moksleiviai, norintys patekti į pirmosios pakopos valstybės finansuojamas studijų vietas, turės išlaikyti ne tik lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą bei užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą B1 lygiu, bet ir matematikos valstybinį brandos egzaminą. Kaip ir pernai, 2016 m. į LSU mažiausias stojamasis balas – 2.

  Per parodas informacijos apie LSU bakalauro studijų programas teiravosi vidurinių mokyklų, gimnazijų, kolegijų, įvairių jaunimo mokymo, užimtumo ir darbo centrų karjeros konsultantai. Visiems besidomintiesiems studijomis LSU išdalijome apie 5000 bukletų. Ir šiemet sulaukėme kvietimų dalyvauti vidurinių mokyklų ir gimnazijų karjeros dienose, skaityti paskaitas ar vesti netradicines kūno kultūros pamokas, pristatyti LSU studijų programas.

  Parodos „Studijos 2016“ lankytojai ilgai užtrukdavo „Inovacijų alėjoje“. Čia Lietuvos universitetai pristatė savo mokslinius tyrimus, inovacijas ir kt. LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai, Inolab laboratorijos atstovai bei studentai siūlė išbandyti įdomius testus. Lankytojus ypač traukė FaceReader profesionali žmogaus emocijų tyrinėjimo įranga, kuria galima nustatyti, kaip žmogus reaguoja į tam tikrus stimuliatorius, pavyzdžiui, krūvį, baimę ir kt. Pasirinkę šuolių platformą Optojump moksleiviai sužinojo savo šoklumo, kojų raumenų galingumo ir kitas savybes. Besirūpinantieji savo kūnu būriavosi prie Tanita svarstyklių, nustatančių bei vertinančių kūno masę ir jos komponentus. Lankytojai galėjo atlikti ir kognityvinius testus atminties, dėmesio, mokymosi, kūrybingumo gebėjimams vertinti.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija