LSU studijomis ir moksliniais tyrimais domėjosi parodos „Studijos 2015“ lankytojai

  Vilniuje tris dienas šurmuliavo 13-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2015“, kurioje dalyvavo apie 220 švietimo institucijų iš 15 šalių, tarp jų – ir Lietuvos sporto universitetas.

  Lietuvos aukštajam mokslui skirtoje salėje išsamią informaciją apie studijas teikė visi mūsų šalies universitetai ir kolegijos, švietimo ekspertinės ir koordinuojančios institucijos.

  Prie Lietuvos sporto universiteto stendo nuolat būriavosi moksleiviai, besidomintys mūsų studijų programomis. Jas pristatė, su būsimaisiais studentais bei karjeros konsultantais bendravo LSU Studijų kokybės priežiūros centro, Ryšių su visuomene skyriaus atstovai, studijų programų direktoriai, koordinatoriai ir studentai. Su LSU stendo lankytojais bendravo Universiteto absolventas, garsus disko metikas Virgilijus Alekna, studijų prorektorė prof. dr. Rasa Jankauskienė, Studijų kokybės priežiūros centro vedėja Asta Terentjevienė. Užsuko ir Seimo vicepirmininkas, LSU absolventas Vydas Gedvilas bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

  „Šiemet sulaukėme ypač daug dešimtokų ir vienuoliktokų, kurie teiravosi, kokie egzaminai reikalingi renkantis jiems patinkančią LSU studijų programą, kiek trunka studijos, kokių dalykų mokomasi. Dvyliktokai dažniau domėjosi studijų kaina, bendrabučio sąlygomis, dalinių studijų užsienyje galimybėmis ir karjeros perspektyvomis“, – pastebėjo LSU rinkodaros specialistė Vaiva Abramavičiūtė.

  LSU bakalauro studijų programų bukletų pageidavo vidurinių mokyklų, gimnazijų, kolegijų, įvairių jaunimo mokymo, užimtumo ir darbo centrų karjeros konsultantai. Per parodą iš viso išdalyta beveik 6000 bukletų. Sulaukta kvietimų į vidurinių mokyklų ir gimnazijų karjeros muges pristatyti LSU studijų programas, skaityti paskaitų apie fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, vesti netradicinių kūno kultūros pamokų.

  Kaip sakė LSU Studijų kokybės priežiūros centro vedėja A. Terentjevienė, šiemet stojantieji, pretenduojantys į pirmosios pakopos valstybės finansuojamas studijų vietas, turi būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą bei užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą B1 lygiu. Mažiausias stojamasis balas į LSU – 2.

  „Prieš pat parodą Švietimo ir mokslo ministerija pritarė LSU sprendimui keisti Kūno kultūros studijų programos pavadinimą į Fizinis ugdymas ir sportas. Bus atnaujintas studijų turinys, sudarant galimybę įgyti dvigubą bakalauro kvalifikacinį laipsnį: pedagogikos ir sporto bei mokytojo profesinę kvalifikaciją. Siekiame išplėsti absolventų profesines kompetencijas ir padidinti patrauklumą darbo rinkoje“,– teigė šios programos direktorė dr. Laima Trinkūnienė.

 

 

  Parodos metu lankytojus itin traukė „Inovacijų alėja“, kurioje Lietuvos aukštosios mokyklos pristatė savo sukuriamas inovacijas, mokslinius tyrimus ir kt. LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai, doktorantai bei studentai smalsiems lankytojams siūlė išbandyti įdomius testus. Naudojant šuolių platformą Optojump norintieji galėjo sužinoti savo šoklumo, kojų raumenų galingumo, elastines savybes. Pasitelkus balanso plokštę Libra buvo atliekami lankytojų pusiausvyros ir propriocepcijos testai. Bene daugiausia smalsuolių rikiavosi prie Tanita svarstyklių, nustatančių bei vertinančių kūno masę ir jos komponentus. Moksleiviai noriai atliko kognityvinius testus dėmesio, atminties, mokymosi, kūrybingumo gebėjimams vertinti. Dėstytojas Gediminas Mamkus, pasitelkęs 3D judesio sensorius Golf Sence, 3BAYS GSA PRO, padėjo nustatyti besidominčiųjų golfo žaidimu mosto ir smūgio parametrus.

 

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija