Gegužei baigiantis Rumunijos Alba Julijos mieste, 1 December 1918 universitete, vyko tarptautinė mišrioji intensyvi programa (BIP) Modelling a Balanced Future: Importance of Science, Education and Physical Games in Contemporary Societies. Tai „Erasmus+“ iniciatyvos dalis, skirta organizuoti trumpalaikius intensyvius kursus, kuriuose derinami inovatyvūs mokymo metodai, fizinis aktyvumas ir nuotolinis mokymasis.
Šioje programoje dalyvavo ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai – Sporto ir turizmo vadybos katedros dėstytojai Kristina Mejerytė-Narkevičienė ir dr. Antanas Ūsas bei studentai Enrika Danylaitė ir Simona Kuliešaitė (Sporto ir turizmo vadybos studijų programos), Matas Krūgelis (Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programa) bei Armandas Piečia (Visuomenės sveikatos ir fizinio aktyvumo studijų programa).
Į intensyvią savaitę susibūrė 47 studentai ir 19 dėstytojų iš dešimties universitetų iš Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Suomijos, Bulgarijos, Rumunijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos. Visą savaitę vyko daugybė praktinių, interaktyvių užsiėmimų: komandinio darbo užduotys, kultūrinės pažintinės išvykos, kūrybinės dirbtuvės ir paskaitos.
Savaitės pradžioje vyko komandų formavimo užduotys ir vaikystės žaidimų iš skirtingų šalių pristatymai, o vėliau dalyviai leidosi į ekskursiją po istorinę Alba Julijos tvirtovę. Antrąją dieną išbandė jėgas Mixed Dacic Pentathlon rungtyse, o per paskaitas gilino žinias apie fizinį raštingumą ir sveiką gyvenimo būdą. Kitomis dienomis vyko žmogaus kūno vertinimo dirbtuvės, aktyvios pertraukos bei aktyvaus senėjimo seminarai, kūrybinės dirbtuvės Drivhuset Norden ir paskaitos neuromokslo tematika.
Studentai turėjo progą susitikti su vietos verslininkais ir susipažinti su jų gerosiomis praktikomis. Vasaros stovyklos Tabara Happy Faces vadovė pasidalijo šeimos verslo kūrimo ir plėtros patirtimi, o studentams patikėta užduotis sukurti vienos dienos programą moksleiviams, kuri buvo praktiškai įgyvendinta vaikams atvykus į stovyklą.
Programos kulminacija – debatų turnyras, kuriame dalyviai diskutavo apie aktualias sporto, sveikos gyvensenos ir sporto vadybos temas šiuolaikinėje visuomenėje.
Savaitė buvo intensyvi, tačiau itin prasminga – praturtinusi akademines žinias, asmenines kompetencijas ir paskatinusi tarptautinį bendradarbiavimą.
Informaciją parengė Antanas Ūsas ir Kristina Mejerytė-Narkevičienė