LSU ir LSMU atstovai aptarė bendradarbiavimą, rengiant sveikos gyvensenos specialistus

   Lietuvos sporto universiteto (LSU) studijų programos Physical Activity and Lifestyle (PAL, Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena) studentai, Studijų prorektorius doc. dr. Gediminas Mamkus, PAL koordinatorė dr. Rita Gruodytė-Račienė dalyvavo susitikime su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovais — dekane prof. Ramune Kalėdiene, prof. Aurelijumi Veryga, LSMU studijų programos Gyvensenos medicinos magistro studijų koordinatoriumi Tomu Vaičiūnu ir studentais. Susitikimą inicijavo Europos gyvensenos medicinos profesionalų asociacija (ESLMP), kurios prezidentas yra LSU PAL studentas Paulius  Jaruševičius.

   Susitikimo metu aptartas bendradarbiavimas tarp LSMU ir LSU, ruošiant gyvensenos medicinos specialistus. Kalbėta apie gyvensenos medicinos specialisto profesijos raidos galimybes, tarptautinio bendradarbiavimo tarp šios profesijos atstovus ruošiančių institucijų plėtojimą.

   Šiuo metu Lietuvoje kuriama nauja studijų krypčių kodų sistema, tad susitikimo metu kalbėta apie tai, ar bus galimybė LSU rengiamiems PAL bakalauro studijų absolventams stoti į LSMU gyvensenos medicinos magistrantūros studijas. LSMU prof. R. Kalėdienė ir LSU doc. dr. G. Mamkus patikino, kad ši naujovė nesutrukdys LSU PAL absolventams tęsti studijas LSMU.  

   Aptardami gyvensenos medicinos specialistų ateitį, susitikimo dalyviai akcentavo, kad reikia siekti, jog tokie specialistai būtų integruoti į sveikatos apsaugos sistemą Lietuvoje. Prof. R. Kalėdienės ir prof. A. Verygos nuomone, bet kokia intervencija į asmens sveikatą yra susijusi su tam tikra rizika ir atsakomybe, todėl asmenis konsultuojantis gyvensenos medicinos specialistas iš pradžių turėtų dirbti šeimos gydytojo komandoje. Sukaupus pakankamai patirties ir apibrėžus tokio specialisto kompetencijos ribas, bus galima kalbėti apie tolimesnius žingsnius. Prof. A. Verygos nuomone, reikėtų pagalvoti apie bandomuosius projektus: įdiegti gyvensenos medicinos specialisto konsultacijas konkrečioje gydymo įstaigoje ar bendruomenėje, analizuoti darbo rezultatus.  

   Pasak susitikimo dalyvių, sveikatos apsaugos sistemoje įdiegta nauja, moksliniais tyrimais pagrįsta gyvensenos medicinos praktika padėtų suvaldyti lėtinių ligų plitimą mūsų šalyje, atneštų teigiamų pokyčių sveikatos politikoje ir teiktų realią naudą visuomenei.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija