LSU vyko projektas „Moku suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems vandenyje“
Dvi dienas LSU vyko projektas „Moku suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems vandenyje“. Jį finansavo Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija. Paskaitas ir metodinius užsiėmimus vedė dr. Kazys Vadopalas, vienas geriausių Kauno narų gelbėtojų, LSU absolventas Artūras Petrovas ir projekto sumanytoja doc. Birutė Statkevičienė.
Į seminarą ir praktinius užsiėmimus susirinko daugiau kaip 60 dalyvių iš įvairių Kauno ir Kaišiadorių plaukimo baseinų, atvyko plaukimo baseinų gelbėtojai, LSU darbuotojai ir studentai. Didelę dalį klausytojų sudarė Kauno Saulės gimnazijos bei Gedimino sporto sveikatinimo mokyklos moksleiviai ir mokytojai.
Dr. Kazys Vadopalas papasakojo apie įvairių traumų galimybes baseinuose, buityje, iškylose. Papasakojo kaip padėti žmogui ne tik nukentėjusiam vandenyje, bet ir atsitikus nelaimingam atsitikimui gaisro, potvynių, stichinių nelaimių metu. Lektorius pademonstravo kaip tvarstyti žaizdas, stabdyti kraujavimą, užsiminė apie medikamentų vartojimo galimybę atsitikus nelaimingiems atsitikimams.
Su dideliu susidomėjimu dalyviai klausė vieno geriausių Kauno naro-gelbėtojo Artūro Petrovo, kuris remdamasis savo ilgalaike patirtimi darbe ir asmeniniais pergyvenimais bei literatūros šaltiniais pasakojo apie tai, kaip ir kodėl skęsta žmonės, pademonstravo gelbėjimo būdus, gelbėjimo mokymo metodus, netradicines gelbėjimo priemones.
Doc. Birutė Statkevičienė papasakojo apie plaukimo reikšmę, pristatė mokymosi plaukti ir gelbėjimo pradmenis, taikomuosius plaukimo būdus, elementarius savigalbos ir gelbėjimo pratimus, mokė klausytojus gelbėti skęstantįjį, transportuoti bei suteikti pirmąją pagalbą.
Didelis atvykusiųjų į seminarą dalyvių skaičius parodė, kad tokie užsiėmimai labai reikalingi ir naudingi. Šioje srityje atsiranda vis naujų mokymo metodų, gelbėjimo priemonių, su kuriomis reikia būti susipažinus ir mokėti juos naudoti.
Renginio organizatorių ir Ryšių su visuomene skyriaus informacija