Mokslininkas Michael Graetz: „Didžiausia šių dienų problema – motyvacijos trūkumas“
Rugsėjo 28-29 dienomis vykstančioje konferencijoje „Technologijos sveikai gyvensenai“ dalyvaus daug žinomų mokslininkų ir sveikatinimo ekspertų iš įvairių šalių. Tarp jų savo žiniomis ir patirtimi dalinsis EMC korporacijos viceprezidentas Europai, Azijai ir Vidurio rytams Michael Graetz iš Vokietijos. Paklaustas apie artėjančioje konferencijoje planuojamas diskusijas svečias iš Vokietijos akcentavo aktualiausias šių dienų sveikatos apsaugos problemas bei ateities perspektyvas.
Pasak M. Graetz, kad šiomis dienomis Europoje vyraujančios problemos gali būti skirstomos į tam tikras dalis, kurios galiausiai susijungia ir tampa vienu globaliu iššūkiu. „Nutukimas lemia lėtines ligas, žalingi įpročiai bei gyventojų senėjimas didina sveikatos apsaugos išlaidas. Kadangi Europoje šios išlaidos yra dalis viešojo biudžeto, jau dabar reikėtų nerimauti ir imtis priemonių“, – teigė Michael Graetz.
EMC korporacijos viceprezidentas negailėjo kritikos įvairiose šalyse egzistuojančioms sveikatos apsaugos sistemoms ir sveikatinimo prevencijos metodams: „Kiekviena šalis savaip žvelgia į visuomenės sveikatos problemas, o ieškoma įvairių sprendimo būdų. Pavyzdžiui, Nacionalinė Sveikatos Tarnyba įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje įdarbina 1,5 milijono darbuotojų, tačiau per metus praranda 2,5 milijono svarų sterlingų išleisdama nedarbingumo atostogų. Norėdami išspręsti šią problemą jie skatino žmones rinktis aktyvesnį gyvenimą ir sportuoti nors pertraukų darbe metu. Italijoje viename iš regionų senyvo amžiaus žmonėms yra dalinami kuponai už kuriuos jie gali nusipirkti sveiko maisto. Škotijoje šiurpinantys lankstinukai skatina nėščias moteris mesti rūkyti. Tačiau tai yra tik lašas jūroje ir tik dalinis sprendimas“,- savo „aštrią“ nuomonę dėstė pašnekovas.
Vienas efektyviausių metodų pakeisti žmonių gyvenimo būdą ir skatinti juos gyventi sveikiau yra naujosios technologijos ir motyvacija. „Pakeisti žmonių mąstymą ir elgseną yra vienas svarbiausių uždavinių. Svarbu daug dėmesio skirti fizinio aktyvumo skatinimui, sveikai mitybai ir kitoms programoms, kurios sumažintų riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Žmonių įpročius reikia keisti ir tai daryti tikslingai“, – M. Graetz.
Modernios technologijos padeda valdyti žmonių sveikatos problemas, tiksliau ir greičiau priimti sprendimus. Konferencijos dalyviai daug dėmesio skirs fiziniam aktyvumui ir žmonių motyvacijai.
Kaip vieną iš efektyviausių sveikatinimo metodų Michael Graetz paminėjo Vitex aplikaciją. Ji leis analizuoti visus žmogaus sveikatos duomenis atsižvelgiant į aktyvios fizinės veiklos intensyvumą. Duomenų analizė nustatys žmogaus sveikatos indeksą ir sveikatos būklę.
„Aplikacija turi motyvacijos sistemą. Jei pasieki rekomenduojamas normas, sistema praneš, kad ne tik susitvarkai su užduotimis, bet ir mokesčiai mažinami keliais procentais. Tai bus puiki motyvacija žmonėms. Privačiose įmonėse žmonės taip pat gali būti motyvuojami siekti geresnių sveikatos rezultatų. Tarkime, jiems dovanojamos įmonės akcijos ar papildomos laisvos dienos. Visada galima rasti būdų motyvuoti žmones, tačiau tai neturėtų būti tik dėl asmeninių interesų. Čia turėtų įsitraukti ir šalių vyriausybės, politikos atstovai“, – teigė konferencijoje pranešimą skaitysiantis mokslininkas.
Kas? Tarptautinė mokslinė konferencija „Technologijos sveikai gyvensenai“
Kada? Rugsėjo 28—29 dienomis.
Kur? Konferencija – Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3, LT – 09601, Vilnius.
Paroda – Prekybos centras PANORAMA, Saltoniškių g. 9, Vilnius.
Daugiau informacijos apie konferenciją ir dalyvavimą parodoje rasite paspaudę nuorodą: http://www.wellbeingtechnologies.com/
Ryšių su visuomene skyriaus informacija