Nors kol kas šiluma nedžiugina, tačiau vasara ir teatro darbuotojų atostogų metas nenumaldomai artėja. Tuomet daugelis lepinasi aktyviu poilsiu – žygiuoja, važinėja dviračiu, plaukioja. Neatsitiktinai, vykdant bendrą Lietuvos sporto universiteto (LSU ir Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) projektą, teatralai buvo pakviesti į LSU baseiną pagerinti plaukimo techniką.
Inga Pravdinskienė, LSU alumnė, dėstytoja, ilgametė trenerė, LTU Aquatiqs plaukimo teisėja, turinti tarptautinę ,,Bronze“ kategoriją, trumpai priminė pagrindinius plaukimo stilius – plaukimą krūtine, plaukimą peteliške, plaukimą nugara, plaukimą laisvuoju stiliumi – ir judesius, kūno padėtį vandenyje.
„Su vandeniu reikia susidraugauti, nes tai – minkšta terpė. Reikia tinkamai atsispirti, tinkamai dirbti rankomis ir išlaikyti kojų judesių amplitudę. Tai visas elementų kompleksas, kuris ypač reikalingas plaukiant ilgesnį atstumą“, – teigė trenerė ir visus pakvietė į vandenį.
Teatralai pasitikrino savo plaukimo įgūdžius, turėjo individualias pamokas ir galimybę patobulinti skirtingų stilių technikas, pagerinant kvėpavimą, mostus ir kt. Drąsiausi nušoko nuo 3 metrų bokštelio.
Ne vieną plaukimo meistrą išugdžiusi profesionalė I. Pradvinskienė maloniai nustebino plaukimo trenerio ir teatro aktorių paralele, nes, pasak jos, ir scenoje, ir dirbant su vaikais baseine, reikalingas kūrybiškumas. „Plaukimas yra sąlyginai nuobodi sporto šaka. Tas pats baseinas, plytelės, sienelė, kartojimas, tad norėdami vaikus motyvuoti lankyti plaukimą, mes, plaukimo treneriai, turime sugalvoti užduočių, rungčių, kad paįvairintume treniruotes. Dirbdami su mažaisiais plaukikais, net persirengiame spalvingais personažais“, – teigė 25 metų stažą sukaupusi trenerė.
NKDT ir LSU informacija