LSU atstovės dalyvauja Kūno vaizdo ir įtraukiojo fizinio aktyvumo skatinimo projekte

Spalį prof. dr. Rasa Jankauskienė ir doc. dr. Miglė Bacevičienė lankėsi Pafos universitete (Kipras) paskutiniame „Erasmus+“ projekto „Kūno vaizdo ir įtraukiojo fizinio aktyvumo skatinimas“ (angl. Body image and inclusive physical activity, 2022-1-SE01-KA220-HED-000088261*) partnerių susitikime.

Kūno vaizdo aspektai yra labai svarbūs sportinėje veikloje, nes kūno vaizdas gali apriboti arba skatinti žmonių įsitraukimą į fizinį aktyvumą, o fizinis aktyvumas taip pat gali teigiamai arba neigiamai veikti asmens kūno vaizdą, o kartu ir gyvenimo kokybę. Sportininkams nesprendžiamos negatyvaus kūno vaizdo problemos gali buti susijusios su atletine sportininkų triada, per mažo energijos gavimo problema, valgymo sutrikimais ir grėsti nesavalaikiu sportinės karjeros nutraukimu, todėl sporto treneriai turi būti gerai informuoti apie kūno vaizdą.

BIIPA projekte dalyvauja mokslininkai, dirbantys psichologijos, fizinio ugdymo ir sporto, fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos srityse. Projekto lyderis yra Kristianstad universitetas (Švedija), dalyvauja Neapolis University Pafos (Kipras), Porto universitetas (Portugalija), Paderborn universitetas (Vokietija), privati įmonė Triskelion (Norvegija). Projekto metu buvo aptarti naujos mokymo programos, kurią universitetai galės integruoti į savo studijų programas ir kvalifikacijos kėlimo kursus, aspektai.

Projekto metu buvo parengta 20 ECTS apimties ir 7,5 ECTS multikreditų kursas universitetams ir visiškai nuotolinis 1 ECTS apimties kvalifikacijos kėlimo kursas sporto treneriams, fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos specialistams. Jau netrukus visa medžiaga lietuvių kalba bus prieinama svetainėje https://biipa.eu/

Tikimės, kad BIIPA projekto rezultatai reikšmingai prisidės prie trenerių, fizinio aktyvumo specialistų ir fizinio ugdymo mokytojų profesinių kompetencijų plėtros. Kūno fizinio aktyvumo mokytojų, sporto trenerių ir su sportu susijusio personalo kompetencijų kūno vaizdo srityje stiprinimas gali padėti skatinti visuomenės fizinį aktyvumą ir geresnę gyvenimo kokybę, sportininkų fizinę bei psichikos sveikatą ir geresnius sportinės veiklos rezultatus.

*Finansuoja Europos Sąjunga. Šis tekstas yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos arba Europos švietimo ir kultūros vykdomosios agentūros (EACEA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti už juos atsakingi.