Projekto apibendrinimas |
Projekto tikslas:
Įvertinti šaukiamojo amžiaus (18-23 m.) jaunuolių fizinę ir psichinę sveikatą per objektyvius ir subjektyvius jos rodiklius bei šių rodiklių kitimą per pastarųjų penkerių metų laikotarpį. Nustatyti šaukiamojo amžiaus (18-23 m.) jaunuolių fizinės ir psichinės sveikatos rodiklius sąlygojančius su sveikata susijusio elgesio bei psichosocialinius veiksnius.
Tikslinės grupės:
Suaugę 18-23 metų vyriškos lyties jaunuoliai.
Numatomos vykdyti veiklos :
- Atliekamas mokslinis tyrimas, apimant šaukiamojo amžiaus (18-23 m.) jaunuolių fizinės ir psichinės sveikatos bei gyvensenos ir juos sąlygojančius veiksnius – objektyvūs matavimai, anketine apklausa. Tyrimo rodiklių aprašomoji statistika, statistinė tiesioginių ir netiesioginių ryšių analizė.
- Lietuvos jaunų žmonių (moksleivių ir jaunimo) fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo rekomendacijų rengimas.
- Mokslo straipsnio rengimas teikimui tarptautinėse duomenų bazėse referuojamam mokslo žurnalui.
- Pranešimo mokslo konferencijoje rengimas ir pristatymas.
- Projekto rezultatų ir rekomendacijų pristatymo renginio organizavimas.
Laukiami rezultatai:
- Suinteresuotoms pusėms pateikta šaukiamojo amžiaus (18-23 m.) jaunuolių fizinės ir psichinės sveikatos ir sveikatą sąlygojančių rodiklių statistika bendroje šaukiamojo amžiaus (18-23 m.) jaunuolių grupėje ir atskiruose pogrupiuose pagal sociodemografinius rodiklius (pagal amžių, išsilavinimą ir t.t ).
- Išanalizuotos sąsajos tarp minėtų rodiklių pateiktos mokslo produkcijoje, skirtoje akademinei bendruomenei ir kitoms suinteresuotoms institucijoms: mokslo straipsnyje ir pranešime konferencijai.
- Parengtos rekomendacijos šaukiamojo amžiaus (18-23 m. ) jaunuolių fizinės ir psichinės sveikatos gerinimui, už sveikatos priežiūrą, jaunimo ugdymą atsakingiems specialistams ir sveikatos politikos formuotojams.
- Rekomendacijose, remiantis rezultatais, bus pateiktos sprendimo priemonės jaunuolių motyvacijos, fizinio ir psichologinio pasirengimo tarnauti kariuomenėje stiprinimo priemonės, apimant edukaciją, fizinį ugdymą bei socialinės aplinkos modifikavimą.
- Projekto sukurti rezultatai padės geriau valdyti ir kontroliuoti jaunuolių fizinę ir psichologinę sveikatą individualiame, tarpasmeniniame bei organizaciniame, politiniame sveikatos politikos formavimo lygmenyse.
- Suteiks pagrindo tolimesniems moksliniams tyrimams.
|