Lietuvos sporto universitetas, kaip svarbus sporto mokslo centras, fizinio ugdymo ir sporto vertybių bei tradicijų puoselėtojas, siekia būti pripažintu sporto ir sveikatinimo studijų, mokslo ir inovacijų lyderiu Baltijos jūros šalių regione ir Europoje.
Tarptautiškumo plėtra ir integracija į Europos aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų erdvę reikšmingai prisideda prie tarptautinio lygio studijų ir mokslo kokybės, inovacijų diegimo, Europos ir kitų kraštų darbo rinkai rengiamų aukšto lygio profesionalų konkurencingumo, akademinės bendruomenės kompetencijų ugdymo, kūrybingumo puoselėjimo. Vadovaujantis Europos Komisijos dokumentais ir Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytais aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo prioritetais, tarptautiškumas yra ne tikslas pats savaime, o kokybės gerinimo priemonė. Tačiau sėkmingas tarptautiškumo įgyvendinimas lemia ne tik studijų kokybę, bet ir Universiteto reputacijos tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje augimą.
Universitetas siekia palaikyti bendradarbiavimo ryšius su užsienio aukštojo mokslo strateginiais partneriais, kurių pasiekimai sporto ir sveikatos mokslų srityse pripažinti tarptautiniu lygiu, ir yra pasiryžęs skleisti mokslo žinias ir kultūrines vertybes, perimti Europos universitetų sukauptą patirtį, ugdyti globaliąsias ir tarpkultūrines kompetencijas, užtikrinti tinkamą studentų profesinį rengimą, bendrauti ir dirbti įvairiuose tarpkultūriniuose kontekstuose ir užsitarnauti savo vietą Europos aukštojo mokslo erdvėje. Universitetas – atviras ne tik Lietuvos, bet ir užsienio studentams ir siekia ne tik puoselėti jų profesionalumą, bet ir supažindinti su Lietuvos kultūra.
Universitetas, kaip atviras Europos universitetas, siekia: aktyviai įsitraukti į tarptautinių organizacijų ir tinklų veiklą, ugdyti studentų tarpkultūrines kompetencijas ir per dalyvavimą įvairiose Europos Sąjungos „Erasmus+“ mobilumo veiklose, Šiaurės ir Baltijos šalių mokslo ir studijų tinkluose ir kitose bendradarbiavimo su užsienio partneriais veiklose suteikti šansą siekti tarptautinės patirties bei profesinių kompetencijų. Ypatingas dėmesys skiriamas dalyvavimui Baltijos šalių sporto mokslo asociacijos (angl. Baltic Sport Science Society, BSSS), kurios vienas iš steigėjų yra Universitetas, veikloje.
Būdamas daugiau nei 100-tą aukštojo mokslo institucijų vienijančio užsienio partnerių tinklo dalimi, Universitetas studentams ir darbuotojams siekia teikti įvairias tarptautiškumo galimybes įgyti profesinių žinių ir patirties geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose.