Apie LSU

Lietuvos sporto universiteto (LSU) ištakos – 1934-ieji, kada buvo atidaryti Aukštieji kūno kultūros kursai (AKKK), rengiantys kūno kultūros specialistus ir suteikiantys jiems aukštąjį išsilavinimą. 1938 metais AKKK buvo uždaryti, o jų funkcija – rengti kūno kultūros mokytojus ir karinio rengimo vadovus – perduota Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetui.

Pripažintas sporto ir sveikatinimo studijų, mokslo ir inovacijų lyderis Baltijos jūros šalių regione.

Atskleisti ir išnaudoti žmogaus potencialą sporto ir sveikatinimo studijomis, mokslu, inovacijomis ir lyderyste kuriant visuomenės gerovę.

  • Žingeidumas – įgimtas pašaukimas ir nenuilstantis noras domėtis, tyrinėti, suprasti, kurti, eksperimentuoti taip praturtinant sporto mokslą. Tai nuolatinė saviugda, valia tobulėti ir puoselėti akademinę laisvę.

  • Proaktyvumas – atvirumas pokyčiams, iniciatyvumas ir drąsa lyderiauti sporto moksle, veikloje, pasiekimuose, kurią realizuojame veikdami savo profesinėse srityse, telkdami bendruomenę ir dalydamiesi žiniomis bei ekspertiškumu.
  • Integralumas – holistinis požiūris į žmogų ir jo potencialo suvokimas – tolerancija, darna, tvarumas, pagarba ir tarnystė visuomenėje, būnant įtakinga sporto mokslo ir studijų institucija. Bendrystė Sporto bendruomenės ir suinteresuotų šalių subūrimas, bendradarbiavimas Universiteto veiklose Lietuvoje ir pasaulyje; dalijimosi, pagalbos, prieinamumo ir palaikymo kultūros puoselėjimas.
  • Bendrystė – sporto bendruomenės ir suinteresuotų šalių subūrimas, bendradarbiavimas Universiteto veiklose Lietuvoje ir pasaulyje; dalijimosi, pagalbos, prieinamumo ir palaikymo kultūros puoselėjimas.

Kaip savarankiška aukštoji mokykla Lietuvos valstybinis kūno kultūros institutas buvo įkurtas 1945 m. 1999-aisiais Institutas pavadintas Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA). 2012 m. Akademija tapo Lietuvos sporto universitetu (LSU). Nuo pirmųjų įkūrimo metų LSU išlieka unikali aukštoji mokykla šalyje, rengianti kūno kultūros, sporto ir sveikatinimo specialistus.

Lietuvos sporto universitetas yra svarbus sporto mokslo centras ir kūno kultūros bei sporto vertybių ir tradicijų puoselėtojas. Per visus veiklos metus universitetas parengė daugiau kaip 15000 fizinio ugdymo mokytojų, įvairių sporto šakų aukštos kvalifikacijos trenerių, kineziterapijos ir visuomenės sveikatos specialistų, turizmo ir sporto vadybininkų. Daug žymių mokslininkų, pasaulyje garsių trenerių ir visuomenės veikėjų baigė šį universitetą.

Nemažai Universiteto auklėtinių tapo olimpinių žaidynių nugalėtojais, pasaulio ir Europos čempionatų čempionais bei prizininkais. Tarp jų  Europos bokso čempionas A. Šocikas, Olimpinio aukso medalio laimėtojas ir krepšinio pasaulio čempionas M. Paulauskas, olimpinių žaidynių čempionai V. Chomičius, R. Kurtinaitis, V. Alekna, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai lengvaatletė A. Skujytė, stalo tenisininkė R. Garkauskaitė-Paškauskienė, irkluotoja D. Vištartaitė, baidarininkai R. Nekrošius ir A. Olijnik, boksininkai V. Subačius ir E. Kavaliauskas, dziudistas M. Paškevičius ir kiti sportininkai.

ISTORIJA TRUMPAI