LSU studentų pasirodymai Sočyje

Vakar Sočyje pasibaigė XXII žiemos olimpinės žaidynės. Vasario 7–23 d. vykusios olimpiados uždarymo ceremonija surengta atvirame Fišt stadione, kuriame telpa 40 tūkst. žiūrovų. Lietuva šiose olimpinėse žaidynėse medalių neiškovojo. Primename, kad Lietuvai olimpiadoje atstovavo trys LSU studentai. Geriausiai iš mūsų šalies sportininkų pasirodė LSU studentė, greitojo čiuožimo atstovė Agnė Sereikaitė, bendroje įskaitoje užėmusi 16-ąją vietą.

LSU Kūno kultūros studijų programos studentė, slidininkė Ingrida Ardišauskaitė Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse sprinto laisvuoju stiliumi atrankos varžybose užėmė 62-ąją vietą. Ingrida distanciją įveikė per 2 min. 55,24 sek. ir nuo lyderės atsiliko 23,17 sek. Iš viso šioje rungtyje startavo 67 sportininkės, iš jų 30 pateko į atkrintamąsias varžybas.

Moterų 10 km slidinėjimo klasikiniu stiliumi rungtyje I. Ardišauskaitė finišą pasiekė 67-a (36:52,1 min.). Lietuvė nuo varžybų nugalėtojos atsiliko daugiau nei 8 min. 35 sek., iš viso buvo greitesnė už aštuonias varžoves.

Nesėkmingai pirmasis startas Sočio olimpiadoje susiklostė LSU studentui, slidininkui Vytautui Stroliai. Jis 30 km skiatlono rungtyje iš distanciją baigusių sportininkų finišavo paskutinis – 67-tas. Tiesa, lietuvis užėmė priešpaskutinę vietą, nes korėjietis Jun-Ho Hwangas buvo priverstas pasitraukti iš trasos, kai varžovai jį aplenkė ratu.

Asmeninėse sprinto lenktynėse. V. Strolia tarp 86 dalyvių 1,8 km ilgio trasoje užėmė 70-tą vietą ir nuo lyderio norvego Olos Vigeno Hattestado atsiliko 27,13 sek. Mūsiškis viena pozicija aplenkė Latvijos slidininką Janį Paipalį.

Vyrų 15 kilometrų slidinėjimo klasikiniu stiliumi V. Strolia taip pat užėmė 70 vietą, tačiau šioje rungtyje jis buvo greitesnis už daugiau nei 20 varžovų.

Geriausiai iš LSU studentų ir visos Lietuvos delegacijos pasirodė mūsų universiteto pirmakursė Agnė Sereikaitė. 500 m distanciją A. Sereikaitė įveikė per 45,36 sek. ir savo čiuožime liko trečia. Agnė beveik tris ratus buvo gerokai atsiplėšusi nuo varžovių, tačiau lemiamą akimirką lietuvė klydo ir nepateko į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį. Pirma finišavo korėjietė Seung-Hi Park, antra – JAV sportininkė Emily Scott. Iš 32 atrankoje dalyvavusių sportininkių A. Sereikaitė užėmė 24-ąją vietą.

Daug geriau Agnei sekėsi 1500 m distancijoje – ji dukart pagerino asmeninį rekordą, pateko į pusfinalį, o galutinėje rikiuotėje užėmė 16-ąją vietą.

Puikiai startavusi 1000 metrų distancijoje, A. Sereikaitė po kontakto su Rusijos sportininke nuo varžovių atsiliko, vėliau stumtelėjo Kinijos sportininkę ir buvo diskvalifikuota. Bendroje įskaitoje ji užėmė 16-ąją vietą. Jos pasirodymas – geriausias iš Lietuvos sportininkų.

Sočio žiemos olimpinių žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė varžybų šeimininkė Rusija, iškovojusi 13 aukso, 11 sidabro ir 9 bronzos medalius. Medalių įskaitoje Rusijos sportininkai nugalėjo pirmą kartą nuo 1994 metų Lilehamerio olimpinių žaidynių. Antrąją vietą užėmė Norvegijos rinktinė. Jos sportininkai iškovojo 11 aukso, 5 sidabro ir 10 bronzos medalių. Trečioje vietoje – Kanados atletai, pelnę po 10 aukso ir sidabro bei 5 bronzos medalius.

2018-aisiais žiemos olimpiada vyks Pietų Korėjoje, Pjongčango mieste.