LSU mokslininkai tyrimams pasitelks naujausią įrangą

   Lietuvos sporto universiteto mokslininkai įsigijo Transkranialinį magnetinį stimuliatorių (rTMS), kuriuo ketina atlikti unikalius tyrimus.  Jis skirtas centrinio nuovargio reiškimosi lokalizacijos vietos ir dydžio nustatymui, taip pat atlikti gilesnius centrinės nervų sistemos funkcijos matavimus susijusius su reabilitacija po kelio raiščių traumų, varginančiu raumenų darbu,  kylančia kūno temperatūra bei atsigavimu po fizinio darbo. „Dabar mes daugiausia dėmesio skiriame susipažinimui su stimuliatoriaus galimybėmis. Vėliau prasidėsime tyrimus, vienas pirmųjų – bandysime išsiaiškinti, kaip šilumos stresas veikia dirbančius naktį, pavyzdžiui, tolimųjų reisų vairuotojus, kareivius ir karininkus, tarnaujančius šiltuose kraštuose, treniruočių poveikį atletams. Tokius įrenginius Lietuvoje turi tik Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinika ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Planuojame, kad per du mėnesius pavyks įsirengti specialias patalpas ir pradėsime tyrimus“, – teigė Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Marius Brazaitis.

 

Daugiau apie stimuliatoriaus galimybes ir tyrimų eigą:

 

Transkranialinė magnetinė stimuliacija (TMS) – tai galvos smegenų stimuliavimo metodas. TMS veikia elektros indukcijos principu. Elektromagnetinė ritė generuoja kaukolę pereinantį kintamą magnetinį lauką, kuris savo ruožtu sukuria (indukuoja) elektrinį lauką pasirinktoje smegenų žievės srityje. Kuomet dauguma neinvazinių metodų įgalina tik registruoti smegenų aktyvumą, TMS leidžia kryptingai pakeisti smegenų veiklą, nepaliekant ilgalaikių neigiamų komplikacijų. TMS pagalba galima paveikti įvairias galvos smegenų žievės sritis, todėl pritaikymas apima įvairius smegenų žievės funkcijų tyrimus ir terapiją.

Transkranialinis magnetinis stimuliatorius (rTMS) – paskirtis sukelti smegenų neuronų depolirizaciją ar hiperpolirizaciją. rTMS naudoja elektromagnetinę indukciją, kurios metu staigiai besikeičiantis magnetinis laukas sukelia silpną elektros srovę. Pastaroji leidžia suaktyvini lokalias arba pagrindines smegenų sritis su minimaliu diskomfortu, o tai leidžia matuoti ir tyrinėti smegenų tarpusavio ryšius ir funkcionavimą. rTMS yra neinvazinis metodas ir yra plačiai taikomas atliekant taikomuosius fiziologinius tyrimus su žmonėmis.

 

 

 

                                           Ryšių su visuomene skyriaus informacija