Iš smėlynų sugrįžęs Rokas Baciuška apdovanotas už LSU vardo garsinimą

Lietuvos sporto universitete (LSU) iškilmingai apdovanotas lenktynininkas ir studentas Rokas Baciuška.

Apdovanojimas Sporto ir turizmo vadybos bakalauro studijų LSU studentui R. Baciuškai buvo skirtas už Universiteto vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje.

„Labai smagu būti įvertintam. Turbūt jei nebūčiau sportininkas, niekada nestudijuočiau šioje srityje ir taip nepildyčiau savo patirties bagažo. Lenktynininkas Simas Juodviršis kažkada man patarė stoti į LSU ir derinti studijas bei savo sportinę veiklą. Šiuo pasirinkimu nė kiek nesigailiu ir dabar Simui norėčiau pasakyti nuoširdų „ačiū“, – apdovanojimu džiaugėsi lenktynininkas.

Būdamas LSU studentu R. Baciuška du kartus (2022 ir 2023 m.) tapo FIA ralio reidų T4 klasės pasaulio čempionu, o Dakaro ralio bagių įskaitoje iškovojo net tris beduinus – 2022-aisiais ir šiemet finišavo trečias, o 2023-aisiais bendroje įskaitoje buvo antras.

Maža to, 2022-aisiais R. Baciuška tapo jauniausiu lietuviu, kada nors startavusiu Dakaro ralyje ir tais pačiais metais sunkiausių pasaulio autosporto varžybų organizatorių buvo pripažintas Dakaro ralio metų naujoku.

Lenktynininką sveikino ir apdovanojimą specialaus renginio metu įteikė LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

„Džiaugiamės, kad Rokas, tęsdamas Sporto ir turizmo vadybos studijas, demonstruoja tokius išskirtinius pasiekimus. Ypač džiugu, kad jis didžiuojasi būdamas LSU studentu ir vertina žinias, kurias gauna. Rokas yra išskirtinė asmenybė – jis mielai dalijasi savo patirtimi su aplinkiniais ir nors yra labai daug pasiekęs, išlieka kuklus. Tai yra pavyzdys, kad suderinti tikrai įmanoma ir mokslus, ir sportinę veiklą“, – kalbėjo LSU rektorė.

Antradienį R. Baciuška dalyvavo LSU organizuotoje diskusijoje „Trys Dakaro beduinai, arba Kita Roko Baciuškos gyvenimo pusė”, kurioje pasidalijo savo kasdienybe Lietuvoje, įspūdžiais iš studijų ir tuo, kiek pastangų reikia norint dominuoti ralio reido varžybose.

Tik vėlyvą pirmadienio vakarą LSU studentas sugrįžo iš Saudo Arabijoje vykusio „Hail Toyota International“ ralio, kuriame, vairuodamas T1+ klasės „Toyota“ automobilį, kartu su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano „Ultimate“ klasės bendroje įskaitoje finišavo trečias.