#walk15 programėlė skatins daugiau judėti ir LSU studentus

Lietuvos sporto universitetas (LSU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Walk15“. Ją savo parašais patvirtino LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė ir UAB „Walk15“ direktorė Vlada Musvydaitė.

#walk15 – tai mobilioji vaikščiojimo programėlė, kuri greta įprastų žingsnių bei kilometrų skaičiavimo funkcijų, vartotojui suteikia galimybę atrasti virtualius, išskirtiniu būdu įgarsintus pažintinius maršrutus bei galimybę kurti privačius ar įsitraukti į jau sukurtus viešus žingsnių iššūkius. Taip pat – vaikščiojant auginti virtualius medžius, atitinkančius skaičių realių, kuriuos įdarbiname tuos pačius atstumus įveikinėdami automobiliu. Tokiu būdu vartotojas prisideda prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo. Kitaip tariant, su programėle kiekvienas vartotojas gali atrasti save motyvuojantį vaikščiojimo tikslą. Dėka galimybės kiekvienam žmogui tapti virtualių trasų kūrėju, mobilioji programėlė gali tapti ir inovatyviu ugdymo įrankiu.

„Trasų kūrimo platforma suteikia ne tik galimybę atrasti naujas vietoves bei susipažinti su jų istorija, bet ir mokytis naujų dalykų. Atitinkamai, galimybė informacinius punktus įgarsinti ar praturtinti papildomos realybės teikiamomis naudomis, atveria naujas galimybes savo mokomąją informaciją įdomiau pateikti norintiems mokytojams, dėstytojams, kursų rengėjams. LSU yra atviras naujovėms, jis galėtų tapti „žingsniuojančiu“ universitetu ir taip įkvėpti visas aukštąsias ir kitas šalies mokyklas, sporto universitetus Europoje daugiau judėti. Juk kuo daugiau judi, tuo labiau saugai save ir aplinką“, – teigia V. Musvydaitė.

„Walk15“ LSU teiks trejų metų virtualių trasų talpinimo prenumeratos paslaugas, techninį palaikymą ir konsultacijas šioje platformoje. Virtualias trasas kurs LSU studentai ir dėstytojai, o jos bus talpinamos #walk15, kuri jungia apie 97 tūkstančius vartotojų.

LSU sudarys galimybes „Walk15“ specialistams naudotis metodine ir materialine baze, kvies dalyvauti rengiamuose susirinkimuose, konferencijose, seminaruose, kursuose ir kituose renginiuose. Bendrovė „Walk15“ taip pat įsipareigojo konsultuoti universiteto personalą tobulinant studijų programas, vykdyti bendrus projektus, susijusius su sporto mokslo, švietimo, sporto ir sveikatinimo veiklomis.

„Malonu, kad mūsų bendradarbiavimas tęsiasi ne vienus  metus. Covid-19 pandemija verčia ieškoti naujų komunikacijos priemonių, tad virtualiai pateikiama informacija tampa vis paklausesnė. Tikimės, kad LSU studentai aktyviai dalyvaus #walk15 iššūkiuose ir prie jų prisijungti kvies savo artimuosius“, – sakė D. Rėklaitienė.