Vienoje didžiausių aukštojo mokslo parodų pasaulyje – ir Lietuvos sporto universitetas

Rugsėjo 24-27  dienomis Suomijos sostinėje Helsinkyje surengta 31-oji Europos tarptautinio švietimo asociacijos (EAIE) konferencija ir paroda. Šiemet ji viena didžiausių – į Messukeskus parodų rūmus susirinko daugiau kaip 7000 dalyvių iš 95 pasaulio šalių. Tarp jų ir Lietuvos sporto universiteto atstovai – Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Irena Čikotienė ir vyr. specialistas Tomas Kukenys bei Komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovas Žilvinas Slauskis.

Šių metų parodos tema „Apjungiant visus balsus“ („Encompassing all voices“). Jos metu daug diskutuota apie Europos Sąjungos finansuojamą akademinių mainų programą „Erasmus+“ ir jos veiklas, universitetų tarptautiškumo strategijas, partnerystes, studentų pritraukimo tendencijas ir iššūkius, Brexit poveikį Europos aukštajam mokslui, aukštųjų mokyklų komunikacijos ir rinkodaros naujoves.

Parodos metu vyko ne tik plenariniai posėdžiai, skaityti įvairūs pranešimai, bet ir vyko susitikimai parodos stenduose, kuriuose prisistatė daugumos šalių aukštosios mokyklos. Nors ir nedidelis, bendras Lietuvos aukštųjų mokyklų stendas „Study in Lithuania“, sulaukė didelio susidomėjimo. Jame pristatytas ir Lietuvos sporto universitetas, surengti susitikimai su studentų pritraukimo agentais, kitų universitetų atstovais, esamais ir būsimais partneriais, parodos dalyviams išdalyti leidiniai ir suvenyrai. Parodos metu LSU atstovai aptarė bendradarbiavimą su Boise valstijos ir Denverio Metropoliteno valstijos universitetais (JAV), Vinayaka Mokslinių tyrimų fondu (Indija), Pietų Danijos, Pietryčių Norvegijos, Koventrio (Jungtinė Karalystė) ir kitais universitetais, kalbėta apie studentų ir dėstytojų mainų galimybių gerinimą, studentų sąlygas ir studijų programas, tarpuniversitetinio bendradarbiavimo stiprinimą bei naujų sutarčių pasirašymą. Taip pat surengti susitikimai su didžiausiais pasaulyje studentų pritraukimo portalų atstovais iš  Study Portals, Keystone Academic Solutions ir Educations. com.

32-oji  Europos tarptautinio švietimo asociacijos rengiama konferencija ir paroda kitais metais vyks Barselonoje (Ispanija).

Daugiau apie Europos tarptautinio švietimo asociaciją (EAIE) galite rasti: https://www.eaie.org/about-eaie.html.