Veteranų Europos plaukimo čempionate doc. B. Statkevičienė iškovojo auksą

XII Europos plaukimo veteranų čempionatas Kadize dalyvo apie 4000 sportininkų iš 33 šalių. Veteranai yra plaukikai, kurių amžius nuo 25 metų ir daugiau. Visi plaukimo veteranai varžosi suskirstyti į grupes kas penkeri metai ir kiekvienoje amžiaus grupėje varžomasi visose olimpinių žaidynių plaukimo varžybų rungtyse ir dar kiekvieno plaukimo būdo  50 m nuotoliuose ir maišytose (du vyrai ir dvi moterys) plaukimo estafetėse.
XII Europos plaukimo veteranų čempionate, Kadize (Ispanija), Lietuvos plaukikai iškovojo  vieną aukso ir tris bronzos medalius. Jų autoriai LKKA individualių sporto šakų doc. Birutė Statkevičienė (“Vandenynas”) ir Vladas Vimbaras (“Takas).
Birutė Statkevičienė (amžiaus grupė 55-59 metai) 200 m kompleksiniu plaukimu   nuplaukė per 2 min 57,13 sek. ir tapo Europos  čempione. Ji Europos čempione tampa nuo 1993 m. Antra buvo anglė Penwarden Frances (2 min.59, sek.), trečia – vokietė Hillenbrand Marion (2 min. 59.34 sek.).
 Birutė, dar užėmė trečias vietas plaukiant 100 m  ir 200 m nugara. Jos rezultatai atitinkamai 1 min.21,42 sek.  ir  2 min. 54, 68 sek. Pirmoji buvo prancūzė Duprez Benedicte.  200 m nuotolyje jos rezultatas 2 min. 51.54 sek. naujas  Europos rekordas, o antrosios – vokietės Stubbe Barbaros rezultatas 2 min. 54.56 sek. 100 m. rungtyje prancūzės rezultatas 1 min. 19,24 sek. , vokietės – 1 min. 20, 86 sek. Dar Birutė plaukė 100 m l.st. ir buvo ketvirta, o 50 m nugara ji užėmė penktą vietą.