Universiteto tyrėjai Italijoje diskutavo apie jaunimo įtraukimą į visuomenę per savanorystę ir sportą

Palermo mieste (Italija) vykusiame antrajame tarptautinio projekto „PlayIn“ susitikime kartu su Italijos, Danijos bei Prancūzijos atstovais dalyvavo ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) tyrėjai prof. dr. Biruta Švagždienė ir Antanas Ūsas.

Susitikimo metu buvo aptartos temos apie. Projekto dalyviai aptarė jau atliktus darbus ir pristatė savo veiklos planus bei ateities iššūkius.

„PlayIn“ – tai Europos Sąjungos finansuojamas dvejų metų projektas, skirtas jaunimo socialinei ir profesinei įtraukčiai per sportinę veiklą. Projekto tikslas – populiarinti ir padėti jaunimo profesinio ir socialinio įsitraukimo į visuomenę per sportą veikloms. Siekiama sukurti ir ištobulinti internetinę savanorystės platformą, kuri leistų savanoriams ir sporto organizacijoms besąlygiškai bendrauti, dalytis informacija.

Šio projekto metu kuriami trys pagrindiniai įrankiai: mokomosios gairės savanoriams, sporto organizacijoms skirtas įrankių rinkinys ir internetinė ženklinimo platforma. Mokomosios gairės savanoriams sporto organizacijose – kad jaunimui būtų teikiama informacija apie savęs vertinimą ir įgūdžių bei žinių, įgytų per jų patirtį, pripažinimą. Sporto organizacijoms skirtas įrankių rinkinys padės joms priimti bei tinkamai nukreipti jaunus paramos gavėjus ir taip remti jų socialinę bei profesinę įtrauktį. Internetinė ženklinimo platforma identifikuos ir skatins projektus, skirtus paremti socialinę ir profesinę įtrauktį per sportą visame pasaulyje.

Projektui vadovauja „FACE fondas“ iš Prancūzijos, partneriai – „Brainlog“ organizacija iš Danijos, „Growth Coop“ organizacija iš Ispanijos, CASIE organizacija iš Italijos ir LSU.