Universiteto mokslininkų įžvalgos apie sporto mokslą – „Tyrėjų nakties“ dalyviams

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Studentų mokslinė draugija (SMD) subūrė dėstytojų grupę pasidalyti savo įžvalgomis apie sporto mokslą ir studijas Universitete jau dvyliktą kartą Kauno technologijos universiteto SMD surengtoje „Tyrėjų naktyje“. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos.

Renginio dalyviams paskaitas skaitė LSU dėstytojai dr. Birutė Statkevičienė, prof. Aivaras Ratkevičius, prof. Liudas Jonas Poderys ir dr. Petras Minderis.
Dr. B. Statkevičienė per savo paskaitą Kėdainių moksleivius ir mokytojus sudomino netradiciškai aiškindama žmonių skendimo priežastis. Moksleiviai ir mokytojai iš Marijampolės atidžiai klausėsi prof. A. Ratkevičiaus paskaitos apie genų reikšmę sportininkų sportiniams rezultatams ir negailėjo klausimų. Klausytojams buvo įdomu išgirsti ir apie LSU mokslinius tyrimus, atliekamus su Lietuvos olimpinės rinktinės nariais. Juos pristatė ir į dalyvių klausimus išsamiai atsakė prof. L. J. Poderys.

„Tyrėjų naktyje“ dalyvavę moksleiviai buvo pakviesti susipažinti su LSU mokslo laboratorijomis ir jose atliekamais tyrimais. LSU atstovai ragino moksleivius rinktis sporto srities studijas Universitete, kurios pasaulyje labai perspektyvios.

„Tyrėjų nakties“ organizatorė Dovilė Zinkutė dėkojo LSU SMD už iniciatyvą, o LSU SMD – dėstytojams, skaičiusiems paskaitas šiame renginyje, bei dr. Mantui Mickevičiui, dr. Kristinai Poderienei, dr. Vaidai Pokvytytei, dr. Ingai Lukonaitienei už LSU mokslo laboratorijų pristatymą, dr. Vitui Lendraičiui – už operatyvų organizavimą.

LSU SMD koordinatorės dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija