Universitete viešėjo Konfucijaus instituto būstinės Kinijoje delegacija

Lietuvos sporto universitete (LSU) lankėsi Konfucijaus instituto būstinės Kinijoje delegacija, vadovaujama generalinio direktoriaus pavaduotojo p. Zhao Guocheng. Susitikime su LSU rektore Diana Rėklaitiene ir rektorato atstovais buvo apžvelgtas abiejų institucijų bendradarbiavimo kelias, prasidėjęs 2013-aisiais, ir aptartos tolesnės partnerystės gairės.

Konfucijaus institutas yra 2004 m. Kinijos vyriausybės įsteigta organizacija, šiuo metu turinti savo filialus 157 pasaulio šalyse. Instituto tikslas – skleisti kinų kalbą ir kultūros vertybes, skatinant tiek akademinius, tiek kultūrinius mainus su Kinija.

LSU bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu jau šešerius metus. Kasmet į universitetą vieniems mokslo metams atvyksta dirbti savanoris kinų kovos menų meistras, kuris LSU studentams ir Trečiojo amžiaus universiteto dalyviams veda taiči bei ušu praktines pratybas. Be to, Konfucijaus instituto atstovai kasmet mūsų Universitete organizuoja įvairius kultūrinius renginius, kuriuose supažindina su senovės ir dabartine kinų kultūra: tradicinių švenčių papročiais, arbatos gėrimo ceremonija, kaligrafijos menu ar kinų mąstytojo Konfucijaus filosofiniu palikimu.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija