Tradicinėje LSU SMD konferencijoje – aktualūs studentų pranešimai ir patrauklūs jų pristatymai

Daugiau kaip 70 metų skaičiuojanti Lietuvos sporto universiteto (LSU) Studentų mokslinės draugijos (SMD) konferencija, pastaruosius dvejus metus dėl pandemijos vykusi virtualiai, šiemet dalyvius ir vėl subūrė auditorijose.

Prieš maždaug 20 metų LSU SMD konferencijos pavadinimą „Visų mokslų raktas yra klaustukas“ pasiūlė jos koordinatorė šviesios atminties docentė dr. Rūta Mažeikienė. Džiugu, kad ligi šiol LSU akademinė bendruomenė puoselėja studentų mokslinės veiklos tradicijas.

Šiųmetės LSU SMD mokslinės konferencijos trijose sekcijose – „Socialiniai kūno kultūros ir sporto aspektai. Treniravimo technologijos“, „Sporto ir turizmo vadyba“, Fizinis aktyvumas ir sveikata, reabilitacija ir sporto fiziologija“ – pranešimus skaityti buvo užsiregistravę 26 dalyviai.

Susirinkusius jaunuosius mokslininkus sveikino LSU mokslo prorektorius prof. dr. Edmundas Jasinskas, prof. dr. Sigitas Kamandulis. Kaip visuomet, sekcijoje Fizinis aktyvumas ir sveikata, reabilitacija ir sporto fiziologija“ puikius pranešimus skaitė būsimos kineziterapeutės. Tad dėkoju studentų vadovėms doc. dr. Vilmai Dudonienei ir doc. dr. Vilmai Juodžbalienei. Dvi šios sekcijos dalyvės izraelietė Karina Antocha ir indė Muskaan Mujavar pranešimus skaitė anglų kalba. Studentai sutiko, kad kai konferencijoje būna mokslinio darbo vadovai, saugiau ir ramiau skaityti pranešimą. Todėl ateityje norėtume, kad konferenciją stebėtų daugiau dėstytojų.

Sekcijos „Socialiniai kūno kultūros ir sporto aspektai. Treniravimo technologijos“ moderatorių doc. dr. Viktoro Šilinsko ir doc. dr. Renatos Rutkauskaitės teigimu, itin brandžiai savo pranešimą pristatė Treniravimo sistemų studijų programos studentė Miglė Julija Dudėnaitė. Moderatoriai pagyrė Rugilės ir Kamilės Tolvaišaičių bei Jelenos Ivanovos tyrimų pristatymus. Nors ir keistai skamba, bet COVID 19 pandemija padėjo studentui Dariui Narbutui kruopščiai atlikti tyrimus. Jo tyrimuose dalyvavę tiriamieji turėjo turėti dviejų savaičių fizinį apribojimą. Šios sekcijos studentų darbams vadovavo dr. Nerijus Eimantas, doc. dr. Rita Gruodytė-Račienė, doc. dr. Jūratė Stanislovaitienė, doc. dr. Aistė Barbora Ušpurienė, dr. Audinga Kniubaitė, dr. Lolita Dudėnienė, dr. Inga Lukonaitienė, dr. Rima Solianik, dr. Eugenijus Trinkūnas, prof. Antanas Skarbalius.

Šiemet po ilgesnės pertraukos į konferenciją įsitraukė sekcijos „Sporto ir turizmo vadyba“ studentai pranešėjai. Šios sekcijos moderatoriai dėstytojai Kristina Mejerytė-Narkevičienė, Antanas Ūsas ir doktorantė Silvija Baubonytė išskyrė studenčių iš Kolpingo kolegijos Oksanos Dičkutės ir Aristidos Vimbaraitės bei LSU Sporto ir turizmo vadybos studijų programos ketvirtakursės ukrainietės Darynos Antonovos pranešimus. Daryna pranešimą skaitė anglų kalba, o į klausimus buvo pasirengusi atsakinėti lietuviškai, mat per ketverius studijų LSU metus ji gerokai pramoko mūsų kalbos.

Apibendrindama šiųmetę LSU SMD mokslinę konferenciją sakau, kad buvau sužavėta studentų gebėjimu pristatyti savo tyrimus, atsakinėti į pateiktus klausimus, pagrįsti savo nuomonę, išklausyti moderatorių patarimus ir kartu šypsotis, neparodyti susijaudinimo, skleisti šventinę ir draugišką nuotaiką.

LSU SMD dėkoja visiems padėjusiems organizuoti konferenciją. Primename, kad pranešimus skaitę studentai, stodami į magistrantūrą, gaus papildomų balų.

LSU SMD koordinatorės dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija