Tarptautinio projekto dalyviai siekia įtraukti jaunas merginas į aktyvią sportinę veiklą

Kaune viešėjo jauni, aktyvūs žmonės iš Turkijos, Bulgarijos ir Lietuvos, padedantys įgyvendinti projektą „Women empowerment in sport“. Šio projekto esmė – išsiaiškinti, kodėl jaunos, nuo 16 iki 24 metų, merginos rečiau dalyvauja aktyvioje sportinėje veikloje, ir rasti priemonių, galinčių padidinti jų aktyvumą tarptautiniu, nacionaliniu bei vietiniu mastu.

Projekto dalyviai lankėsi ir Lietuvos sporto universitete (LSU). Per šį vizitą rektorė Diana Rėklaitienė supažindino su Universiteto veikla bei išdėstė savo nuomonę, kas galėtų lemti, kad jaunos merginos vis rečiau įsitraukia į sportinę veiklą. Buvo pasiūlytos kelios idėjos, kurias galėtų plėtoti universitetai. Buvo pritarta, kad procesas, siekiant skatinti jaunas merginas sportuoti, yra ilgas, tad galbūt akivaizdūs rezultatai bus matomi tik po daugelio metų. Tačiau pradėti verta kuo greičiau.

Vasaros pabaigoje projekte bendradarbiaujančių šalių dalyviai susitiks Bulgarijoje. Čia bus surengtas dviračių žygis, kurio metu bus stengiamasi įtraukti kuo daugiau jaunų merginų aktyviai sportuoti.