Tarptautiniame taikomosios fizinės veiklos simpoziume patirtimi dalijosi LSU atstovės

Otago universitete (Dunedine, Naujoji Zelandija) vyko Tarptautinis taikomosios fizinės veiklos simpoziumas ISAPA 2023, kuriame kartu su mokslininkais bei praktikais iš viso pasaulio dalyvavo ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorė profesorė Diana Rėklaitienė ir studijų prorektorė, Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros docentė Jūratė Požėrienė.

Šiame simpoziume daug dėmesio buvo skirta inovacijoms, jų pritaikomumui ir prieinamumui nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Be to, buvo gvildenamos temos, susijusios su integruotu fiziniu ugdymu, neįgaliųjų sportu, specialiųjų poreikių asmenų sveikatinimu, fizinio aktyvumo skatinimu.

„Simpoziumas suteikė puikią progą pristatyti LSU Taikomosios fizinės veiklos mokslininkų grupės vykdomus tyrimus ir susipažinti su neįgaliųjų fizinės veiklos naujovėmis. Skaičiau pranešimą apie įtraukųjį fizinį ugdymą, Lietuvos moksleivių ir mokytojų požiūrį į integruotas fizinio ugdymo pamokas. Doc. J. Požėrienė kartu su kolegomis iš Suomijos Pirita Asunta ir Kwok Ng organizavo seminarą, kaip įvertinti šalies neįgalių vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo lygį“, – įspūdžiais dalijosi prof. D. Rėklaitienė.

Pasak studijų prorektorės J. Požėrienės, per simpoziumą didelis dėmesys buvo skiriamas ir LSU antrosios pakopos Taikomosios fizinės veiklos studijų programai, kuri vykdoma ir anglų kalba, tad kasmet sulaukia ir kitų šalių studentų susidomėjimo.

LSU atstovių teigimu, šis tarptautinis renginys buvo itin naudingas dalijantis patirtimi ir diskutuojant su viso pasaulio mokslininkais, specialistais, pedagogais, kaip keisti situaciją dėl neįgalių ir specialiųjų poreikių asmenų įtraukimo į sportines veiklas, jų fizinio aktyvumo skatinimo ir įtraukiojo ugdymo organizavimo.