Tarptautinėje konferencijoje „Mokslas ir praktika: aktualijos ir perspektyvos“ – 250 pranešimų

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Mokslas ir praktika: aktualijos ir perspektyvos“ nuotoliniu būdu subūrė mokslininkus, dėstytojus, studentus, verslo atstovus ir socialinius partnerius.

Konferenciją jau 14-ą kartą organizavo Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos katedra kartu su Marijampolės kolegijos (MK) Verslo ir technologijų fakultetu. Kitais metais vyks jubiliejinė, 15-oji, konferencija.

Šio renginio tikslas – skatinti viešąją mokslinę diskusiją apie šalies ir tarptautines turizmo bei sporto verslo, rekreacijos, laisvalaikio, visuomenės sveikatinimo, darnaus verslo vystymo, švietimo vadybos ir studijų kokybės aktualijas, ekonomikos, rinkodaros, vadybos, finansų, teisės aspektus.

Konferencijos dalyvius pasveikino LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė ir MK direktorė Alė Murauskienė.

Nuotolinėje konferencijoje savo tyrimus pristatė įvairių mokslo ir studijų institucijų atstovai iš Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Portugalijos ir kitų šalių. Lietuvai atstovavo ir pranešimus skaitė LSU, KTU, VU, VDU, MK bei kitų institucijų studentai ir dėstytojai. Pirmą kartą prisijungė doktorantai ir mokslininkai iš Kazachstano sporto ir turizmo akademijos (Kazachstanas), Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės (Maskva, Rusija).

„Pirmąkart dalyvavome nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje. Mūsų studentai jaudinosi, kruopščiai rengėsi ir labai džiaugėsi galimybe pasidalyti savo tyrimais. Džiugu, kad prisijungė daugybė dalyvių iš skirtingų šalių. Labai įdomūs pranešimai. Neabejojame, kad po renginio kils naujų mokslinių projektų idėjų“, – sakė doc. dr. Alexander Averin, Finansų universiteto prie RFV Tarptautinio turizmo, sporto ir svetingumo fakulteto prodekanas (Rusija).

Per dvi konferencijos dienas buvo perskaityta apie 250 pranešimų. Pristatyta daugiau kaip 90 stendinių pranešimų.

Už nuoširdų darbą ir idėjas organizuojant konferenciją noriu padėkoti visiems kolegoms, ypač R. Andriukaitienei, K. Mejerytei-Narkevičienei, A. Ūsui, Ž. Antanaitytei ir būriui studentų. Džiaugiamės sėkmingu renginiu. Juk mokslas yra skirtas žmogaus sielai.

 Konferencijos pirmininkės prof. dr. Birutos Švagždienės informacija