Tarp FIFA Futsal pasaulio čempionato savanorių – lietuviškų šaknų turinti LSU studentė iš Argentinos

FIFA Futsal pasaulio čempionatas į Lietuvą sukvietė komandas iš 23 užsienio šalių. Visgi pati didžiausia komanda atvyko viena pirmųjų ir veikiausiai paskutinė baigs dalyvavimą.

Tą komandą sudaro keli šimtai skirtingo amžiaus ar socialinių grupių žmonių – tai turnyro savanoriai. Jie galbūt nebuvo pastebimi tiems, kas čempionato eigą sekė tik per televiziją ar internetu, tačiau jų pastangos buvo labai vertinamos čempionato dalyvių ir žiūrovų.

Savanoriai talkino čempionate dalyvavusioms komandoms, žiūrovams, FIFA ir vietos organizacinio komiteto personalui įvairiose srityse – nuo logistikos iki akreditacijų, žiniasklaidos ir paslaugų arenose teikimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

„Sužavėjo tai, kad įvairaus amžiaus žmonės tokį ilgą laiką – daugiau nei mėnesį – ryžosi savanoriauti. Dauguma savanorių buvo neįtikėtinai motyvuoti, turintys aiškius tikslus, norintys pasisemti praktikos ir patirties, linkę padėti kitiems įvairiose situacijose“, – FIFA.com sakė vietos organizacinio komiteto savanorių koordinatorė Sigita Austinskaitė.

Į renginį patalkinti atėjo ne tik jaunimas ar pavieniai žmonės, bet ir šeimos ar senjorai. „Pavyzdžiui, Klaipėdoje savanoriauti atėjo dvyniai, o Kaune – dvynės, –  atskleidė Austinskaitė, – Labai sužavėjo tai, kad Klaipėdoje turėjome daug vyresnio amžiaus žmonių, senjorų. Jie puikiai įsiliejo kolektyvą ir padedami FIFA personalo noriai mokėsi anglų kalbos.“

Tarptautinė komanda

Į Lietuvą savanoriauti atvyko ir žmonės iš užsienio. „Savo lėšomis jie atkeliavo iš tolimų kraštų, čia gyvena ir savanoriauja. Jie žavėjosi mūsų šalimi, išsakė daug komplimentų tam, ko mes patys, lietuviai, kartais nematome ir nesugebame įvertinti. Tai privertė pasižiūrėti į savo šalį kitomis akimis“, – kalbėjo savanorių koordinatorė.

Tarp savanorių buvo ne tik atvykusių iš Europos – Ispanijos, Rumunijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų šalių – bet ir tokių tolimų kraštų kaip Irano ar Argentinos.

Viena iš tarptautinės savanorių komandos atstovių – lietuvių kilmės argentinietė 24 metų Caterina. Jos proseneliai emigravo iš Lietuvos į Pietų Ameriką tarpukaryje. Mergina gimė ir užaugo La Platoje, netoli Buenos Airių, tačiau visuomet domėjosi savo lietuviškomis šaknimis ir prieš trejus metus atvyko į Vilnių išmokti lietuvių kalbą.

Merginai Lietuvoje taip patiko, kad ji pasiliko ir Kaune įstojo į Lietuvos sporto universitetą, kur studijuoja sporto vadybą. Sužinojusi, kad yra galimybė pamatyti didelį sporto renginį savanoriaujant, ji netruko užsiregistruoti.

„Man šis renginys atitinka ir studijų temą, todėl prisijungiau. Įdomu dalyvauti FIFA renginyje, nes čia daug žmonių, daug veiksmo“, – lietuviškai dėliodama žodžius kalbėjo argentinietė, kuri savanoriavo įvairiose srityse – nuo akreditacijų, VIP zonos iki pagalbos oficialiam turnyro talismanui Ivartito.

Gimtojoje šalyje Caterina domėjosi įvairiais sportais, tarp jų futbolu – kartu su tėčiu jie yra Buenos Airių „Racing Club de Avellaneda“ aistruoliai. Čempionato metu jai pavyko susipažinti ir su nauja sporto šaka: „Anksčiau nežinojau futsalo taisyklių, kiek žmonių yra aikštelėje. Tačiau dabar supratau kaip tai veikia, kad tai įdomus, greitas žaidimas. Kai turiu laisvo laiko, galiu pažiūrėti rungtynes. Labai smagu, kad galiu palaikyti Argentiną“, – FIFA.com teigė mergina.

Trečiadienį Kaune ji turėjo galimybę stebėti Pietų Amerikos grandų mūšį – Argentina pusfinalyje pranoko Braziliją. „Buvo gera matyti tiek daug žmonių ir kaip jie palaiko komandas. Netgi buvo lietuvių su Argentinos ar Brazilijos marškinėliais. Galvojau, kad Brazilija laimės, nes girdėjau, kad tai labai stipri komanda, todėl Argentinos pergalė buvo siurprizas. Negalėjau to įsivaizduoti, šokau iš laimės. Po rungtynių nuėjome švęsti į miestą. Internetu susirašome su argentiniečiais iš Vilniaus, jie atvažiavo į Kauną palaikyti“, – atskleidė Caterina.

FIFA.com nuotr. / FIFA.com informacija