Studentai mokslinėmis įžvalgomis dalijosi tradicinėje LSU SMD konferencijoje

Tradicinė Lietuvos sporto universiteto (LSU) Studentų mokslinės draugijos (SMD) mokslinė konferencija „Visų mokslų raktas yra klaustukas“ ir šią gegužę subūrė studentus pasidalyti savo mokslinėmis įžvalgomis.  Primename, kad šį LSU SMD konferencijos pavadinimą prieš daugelį metų pasiūlė jos koordinatorė šviesios atminties docentė dr. Rūta Mažeikienė.

Šiųmetės LSU SMD mokslinės konferencijos dalyvius sveikinęs mokslo prorektorius prof. dr. Edmundas Jasinskas teigė, kad, nepaisant karantino suvaržymų, šiuolaikinės technologijos leidžia ne tik puikiai organizuoti įvairius renginius, bet ir juose dalyvauti. Prorektorius pasidžiaugė, jog LSU SMD konferencijos nenutrūkstamai vykdomos jau daugelį metų ir padeda studentams patirti tyrinėjimo džiaugsmą, suprasti mokslo reikšmę gyvenime.

Šios konferencijos metu studentai pranešimus skaitė dviejose sekcijose – Fizinis aktyvumas ir sveikata, reabilitacija ir sporto fiziologija bei Socialiniai kūno kultūros ir sporto aspektai. Treniravimo technologijos.

Doc. dr. Viktoras Šilinskas, moderavęs sekcijos Socialiniai kūno kultūros ir sporto aspektai. Treniravimo technologijos darbą, pasidžiaugė studentų pranešimais ir gebėjimu sklandžiai atsakinėti į klausimus bei analizuoti tyrimų duomenis. Šioje sekcijoje verti pagyrimo ketvirto kurso studenčių Ernestos Kareckaitės, Kamilės Garkontaitės, Deimantės Mažeikaitės ir Anetos Astrauskaitės pranešimai.

Sekcijos Fizinis aktyvumas ir sveikata, reabilitacija ir sporto fiziologija moderatorė doc. dr. Vilma Dudonienė konferencijai ne tik parengė daugiausia studentų, bet ir kartu su dr. Kristina Visagurskiene pateikė aktualių klausimų pranešėjams bei spėjo nuotoliniu būdu juos fotografuoti – kaip patvirtinimą į studentų darbų aplanką.

Pasak doc. dr. V. Dudonienės, visi studentų pranešimai buvo geri, o šiuo metu aktualiausi – Vyganto Stiklerio mokslinis darbas „Karantino metu padidėjusio sėdėjimo laiko sąsaja su kaklo, nugaros ir pečių lanko skausmais” ir Jovitos Vitkinaitės „Lietuvos sporto universiteto studentų subjektyviai suvokiamo streso sąsajos su gyvensenos ypatumais”.

Dėkojame visiems studentų moksliniams vadovams doc. dr. Daivai Vizbaraitei, dr. Ingai Lukonaitienei, doc. dr. Miglei Bacevičienei, doktorantui Antanui Juodsnukiui, konferencijos moderatoriams doc. dr. Vilmai Dudonienei, doc. dr. Viktorui Šilinskui, dr. Margaritai Drozdovai-Statkevičienei, dr. Kristinai Visagurskienei, Informacinių technologijų skyriaus specialistams Sauliui Kreivaičiui ir Karoliui Zaleckiui, prorektoriui prof.  dr. E. Jasinskui už studentų padrąsinimą.

Dr. Birutės Statkevičienės OLY informacija