Sporto ir turizmo vadybininkai iš LSU pagal „Erasmus+“ programą ir studijavo, ir praktikavosi

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos studijų programos studentai Karolis Paulauskas ir Vitalij Ponamariov praėjusiais mokslo metais net dukart dalyvavo „Erasmus+“ programoje. Rudenį vaikinai studijavo Europos taikomųjų mokslų universitete Vokietijoje, o pavasarį atliko praktiką Ispanijoje.

„Rugsėjo pabaigoje, po ką tik pasibaigusio Europos krepšinio čempionato, atvykusius į Berlyną mus pasitiko saulėtas, šiltas oras bei sportiškos nuotaikos“, – džiaugėsi vaikinai.

Europos taikomųjų mokslų universitetas įsikūręs pačiame Berlyno centre, todėl pažinti miestą ir šalies kultūrą buvo dar paprasčiau. Studentus maloniai pasitiko Tarptautinių ryšių skyriaus atstovai ir suteikė visą reikalingą informaciją. Pasak Karolio ir Vitalij, mokymosi procesas universitete vyksta sklandžiai, visiems studentams sukurtos puikios sąlygos. Paskaitose galima dalyvauti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu, kas porą savaičių organizuojami seminarai norintiesiems pagilinti savo žinias įvairiomis aktualiomis temomis.

Universitetas surengė studentams kelionę į „Coca-Cola“ būstinę Berlyne, kad parodytų darbinę tokio masto organizacijos aplinką. Be to, užsienio studentams buvo organizuojamos ekskursijos po Berlyną, integraciją palengvinantys renginiai, palaikomas nuolatinis kontaktas tarp studento bei Tarptautinių ryšių skyriaus. „Pusmetis Vokietijos sostinėje suteikė naujų žinių apie verslumą sporte, padėjo pagilinti LSU įgytas kompetencijas, padovanojo daug įspūdžių bei iššūkių”, – itin naudinga patirtimi dalijosi dabar jau Sporto ir turizmo vadybos absolventai.

Anot vaikinų, vienintelis šios viešnagės Vokietijoje „minusas“ buvo metų laikas – žiema, kai šalta ir tamsu. Tačiau netrukus šalti Vokietijos orai liko užmaršty, mat LSU pasiūlė Karoliui ir Vitalij „Erasmus“ praktiką Valensijoje

Taigi po studijų vaikinai keliavo į Valensijos žolės riedulio federaciją, kurioje du mėnesius atliko praktiką. Ten jiems teko prisidėti administruojant federacijos socialinius tinklus, kuriant rinkodaros planą ir organizuojant krepšinio turnyrą.

„Tikrai verta pasiryžti ir pagal „Erasmus+“ programą važiuoti studijų arba praktikos į užsienį. Tai suteikia ir profesinių žinių, ir gyvenimiškos patirties. Kai universitetas suteikia puikias galimybes pusmetį ar metus mokytis bei gyventi kitaip, nedvejok ir čiupk šią galimybę!”, – nuoširdžiai pataria LSU absolventai Karolis ir Vitalij.