SMD baigiamojoje konferencijoje paaiškėjo geriausi šių metų LSU jaunieji mokslininkai

Į LSU SMD baigiamąją mokslinę konferenciją atvykę komisijos nariai, studentai ir svečiai buvo nustebę neįprasta aplinka — auditorijoje visur mėtėsi dideli gimnastikos kamuoliai. Jie ne tik atliko savo įprastinę funkciją, bet ir tapo sėdėjimo vieta atvykusiems. Tokią idėją pasiūlė ir įgyvendino LSU SMD pirmininkas bei pavaduotojas Rokas ir Rapolas Žeimiai.

Konferencijos dalyvius sveikino LSU mokslo prorektorius prof. Arvydas Stasiulis. Studentų pranešimų klausė Sporto edukologijos fakulteto dekanas doc. dr. Arūnas Emeljanovas.

2016 m. LSU SMD mokslinėje konferencijoje didžiausią balų sumą iš visų dalyvavusiųjų surinko doc. dr. Vilmos Dudonienės parengta studentė, būsima kineziterapeutė  Auksė Arbačiauskaitė, kurios pranešimo tema „Skirtingų kineziterapijos programų poveikis skausmui, bendram fiziniam pajėgumui ir gyvenimo kokybei, vaikams ir paaugliams, sergantiems juveniliniu ideopatiniu artritu“. Komisijos narius pakerėjo drąsi studentės kalba, puikus pranešimo pristatymas. Auksė puikiai atsakinėjo į klausimus, parodė, kad yra gerai susipažinusi su literatūra nagrinėjama tema. Jos darbas buvo apžvalginis, tačiau studentė neslėpė, kad ateityje norėtų praktiškai pritaikyti literatūros šaltiniuose aprašytus  gydymo metodus, o pirmumą teiktų pilateso užsiėmimams.

Enrika Baltrimavičiūtė  savo tyrimuose  (vadovė doc. dr. Kristina Zaičiankovienė) taip pat taikė pilateso pratimus aerobikos sportininkių pusiausvyrai gerinti. Studentė ne tik tyrė sportininkes, bet ir pati kaip sportininkė ir tiriamoji dalyvavo tyrimuose.

Įdomų pranešimą apie kūno kultūros padėtį Prienų rajono mokyklose pristatė Lukas Beitnaras (vad. dr. Laima Trinkūnienė). Studentas domėjosi visų rajone dirbusių 22 mokytojų nuomone apie kūno kultūrą. Lukas priėjo išvados, kad situacija šioje srityje minėtame rajone nėra labai bloga, tačiau komisija turėjo nemažai klausimų, į kuriuos studentas puikiai atsakė, nes tikrai buvo gerai susipažinęs su šio rajono mokyklų sporto  bazėmis ir mokymo programomis bei priemonėmis.

Sporto technologijų klausimus nagrinėjo Šarūnas Bičiušas ir Ema Butkevičiūtė (vadovė  doc. dr. Birutė Statkevičienė). Šarūnas dirba treneriu Futbolo akademijoje, tad jo įdirbis ruošiant pranešimą padės jam ateityje pasirinkti tokius sportininkus, kurie garsins Lietuvos futbolą ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje.

Ema Butkevičiūtė tyrinėjo įvairių svorio kategorijų dziudo sportininkų antropometrinius rodiklius ir fizinio parengtumo sąsajas.

Justas Pagirskas (vadovai Brigita Miežienė ir dr. prof. Arūnas Emeljanovas) analizavo pirmos klasės mokinių fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo sąsajas. Tai tikrai įdomus ir vertingas, daug triūso pareikalavęs darbas.

Šių metų konferencija parodė, kad LSU studentai geba atlikti mokslinius tyrimus ir pristatyti pranešimus, yra drąsūs, kūrybingi, darbštūs. Studentai, paskelbus rezultatus, dėkojo savo darbų vadovams, be kurių patarimų ir pagalbos nebūtų pasiekę tokių gerų rezultatų.

Visų studentų, dalyvavusių baigiamojoje konferencijoje, ir jų vadovų laukia apdovanojimai.

Rezultatų lentelė

 

LSU SMD informacija