Šimtukininkės Jovilės Rackevičiūtės tikslas – tapti kompetentinga fizinio ugdymo mokytoja ir trenere

Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos absolventė Jovilė Rackevičiūtė – viena iš trijų Lietuvos sporto universiteto (LSU) pirmakursių, kurie vieną iš valstybinės brandos egzaminų išlaikė šimtuku. Jovilė kryptingai siekė savo tikslo tapti fizinio ugdymo mokytoja ir trenere, todėl ne tik sportavo, bet ir stropiai mokėsi. Pastangos atnešė vaisių – mergina puikiai išlaikė biologijos egzaminą.

Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos studentė savo pasirinkimu buvo užtikrinta jau nuo penktos klasės, kai per sporto pratybas buvo paprašyta vesti treniruotę jaunesniems už save vaikams. Anot Jovilės, tuo metu tiesiog įsimylėjo šią veiklą.

„Jau tada aiškiai supratau, ką noriu veikti gyvenime. Nuo ankstyvos vaikystės buvau labai aktyvi ir sportiška mergaitė. Buvau plaukikė, po to – šuolininkė į vandenį. Mokykloje žaidžiau kvadratą, dalyvaudavau estafetėse. Dėl įvairių aplinkybių teko keisti sporto šakas, taip mano kasdienybėje atsirado lengvoji atletika, su kuria nesiskyriau net 6 metus“, – pasakoja J. Rackevičiūtė.

Labai svarbią vietą merginos gyvenime užima savanorystė. Šią veiklą atradusi dar pirmaisiais gimnazijos metais, ją žada ir toliau tęsti studijuodama.

„Nuo 9-os klasės iki dabar savanoriauju jaunųjų atletų komandoje ir treniruoju specialųjų poreikių turinčius vaikus. Iš pradžių buvau pagalbinė trenerė, bet projektas baigėsi, o treneris nebegalėjo sau leisti už dyką treniruoti vaikų, tad perėmiau iniciatyvą į savo rankas. Šią veiklą tęsiu iki šiol“, – sako studentė.

Studijuodama Jovilė ir toliau planuoja savanoriauti ne tik su neįgaliais vaikais, bet ir dar labiau įsitraukti į triračių organizaciją, kurioje treniruoja judėjimo negalią turinčius suaugusius žmones. Be to, merginos veiklų sąraše – ir animatorės darbas.

Kiekvieną dieną iš Vilniaus į Kauną ir atgal traukiniu vykstanti J. Rackevičiūtė neabejoja – studijos LSU buvo geriausias jos pasirinkimas.

„Manau, kad Lietuvos sporto universitetas – man geriausia vieta įgyti savo svajonių profesiją. Čia noriu pasisemti daug žinių ir jas pritaikyti ateityje. Po bakalauro studijų ketinu stoti į magistrantūrą LSU, į Taikomosios fizinės veiklos studijų programą. Noriu kuo daugiau teorinių žinių ir įdomios patirties. Tikiuosi, kad studijos padės man tapti gera fizinio ugdymo mokytoja ir trenere, todėl ateityje galėsiu dirbti savo mėgstamą darbą“, – įsitikinusi J. Rackevičiūtė.