Rektorė D. Rėklaitienė: kviečiame sporto organizacijas paskatinti sportininkus rinktis studijas Lietuvos sporto universitete

Pasaulyje sporto ir su juo susijusios studijos sparčiai populiarėja, o sėkmingai baigusiesiems atsiveria vis naujų galimybių. Mūsų šalyje pasiekimų sporto treneriai rengiami tik Lietuvos sporto universitete (LSU). Tai išskirtinis specializuotas universitetas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, jau daugiau kaip aštuonis dešimtmečius vienijantis judesių ir sporto mokslą.

Treniravimo sistemų studijų programoje rengiame daugiau kaip 30 sporto šakų trenerius. Ekspertų akredituotos programos tikslas – suteikti tarptautinio lygio kokybiškas, sporto mokslu grįstas studijas, diegti naujausias vaikų ir suaugusiųjų sportininkų rengimo technologijas. Nuolatinių bakalauro studijų trukmė – 4 metai, vykdomos ir ištęstinės studijos – 5 metai. Baigus studijas suteikiamas sporto bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir teisė dirbti pasiekimų sporto treneriu. LSU diplomas yra pripažįstamas Europos Sąjungos ir kitose užsienio šalyse, o treneriai, baigę studijas universitete, žinomi ir vertinami visame pasaulyje“, – teigia LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė.

Studijų metu yra galimybė net du semestrus pagal Erasmus+ mainų programą studijuoti užsienio universitetuose – išvykti dalinių studijų į daugiau nei 80 Europos, Azijos, JAV universitetų, atlikti 3 mėn. praktiką užsienio sporto klubuose.

Mūsų Universitete studentams suteikiamos išskirtinės galimybės:

  • didelio meistriškumo sportininkams suteikiamos dvikryptės karjeros galimybes, t. y. sudaromos palankios sąlygos derinti studijas ir sportą, gali studijuoti pagal individualų studijų planą;
  • studijuojantiems savo lėšomis, Senato sprendimu mažinami mokesčiai už studijas ar bendrabutį;
  • kai kurių sporto šakų specializantai turi galimybę studijų metu įgyti ir Tarptautinių sporto šakų federacijų trenerių licencijas;
  • pažangūs ir sportuojantys studentai gauna įvairias stipendijas.

Stojant į Treniravimo sistemų studijų programą yra vertinami nacionaliniai ir tarptautiniai sportiniai pasiekimai, skiriami papildomi konkursiniai balai.

Pasirinkus Fizinio ugdymo ir sporto studijų programą ir ją sėkmingai baigus įgyjamas ugdymo mokslų bakalauro laipsnis ir pedagogo profesinė kvalifikacija. Taip pat šios studijų programos studentai gauna pažymėjimą suteikiantį teisę dirbti sporto šakos specialistu, fizinio aktyvumo specialistu ar instruktoriumi.

„Universitetas siekia aktyvaus dialogo ir bendradarbiavimo su įvairiomis sporto organizacijomis bendram tikslui, kad treneriai įgytų kuo daugiau profesinių žinių ir reikiamų kompetencijų. Todėl kviečiame bendradarbiauti bei paskatinti kuo daugiau sportininkų rinktis studijas Lietuvos sporto universitete“, – kviečia rektorė D. Rėklaitienė.

Pagrindiniai stojimo į LSU 2021 m. taisyklių punktai