Projekto „Šiaurės-Baltijos šalių atnaujinta trenerių rengimo patirtis“ intensyvios programos dalyviai susitiko Druskininkuose

Lietuvos sporto universiteto (LSU) koordinuojamo projekto „Šiaurės-Baltijos šalių atnaujinta trenerių rengimo patirtis“ (Nordic-Baltic Updated Coaching Development) atstovai dalyvavo Druskininkuose surengtoje intensyvioje programoje.

Jaunieji ir būsimieji treneriai klausė teorinių paskaitų apie treniravimo filosofiją ugdant didelio meistriškumo sportininkus. Pirmoje programos dalyje daugiausia dėmesio buvo skiriama psichologiniams trenerio ir sportininko santykiams bei bendravimui. Lektoriai pabrėžė socialinės aplinkos ir motyvacijos svarbą trenerio bei sportininko santykiams.

Antroji programos dalis buvo skirta fiziologijos, brendimo, atletinio rengimo įgūdžių plėtrai, traumų prevencijai. Dalyviai ne tik klausė teorinių paskaitų, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijose, atliko praktines užduotis, demonstravo įvairius pratimus, žaidimus bei įsitraukė į praktines pratybas.

Programa buvo itin intensyvi ir gausi įvairiausių veiklų, susijusių su treniravimo filosofija, socialine, psichologine treniravimo aplinka. Dalyviai įgijo naujų žinių apie jaunųjų sportininkų fiziologiją, treniravimo subtilybes sportininkams bręstant. Buvo akcentuojama, kad treneris ne tik siektų aukštų sporto rezultatų, bet ir ugdytų visapusišką asmenybę, nepažeisdamas sportininko psichologinių ir fiziologinių savybių.

Programoje dalyvavę dėstytojai ir jaunieji treneriai iš Suomijos, Danijos, Latvijos ir Lietuvos džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir baigiamajame nuotoliniame susitikime pageidavo toliau tęsti šį projektą, pateikti dar daugiau įvairiausių veiklų, keisti jaunų trenerių požiūrį ugdant šiuolaikinį sportininką.

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos