Prisijunkite prie „Caritas“ savanorių komandos

Dėl sparčiai plitusio sergamumo koronavirusu ir saviizoliacijos nemažai globos įstaigų bei ligoninių nuo šių metų pradžios susidūrė su darbuotojų trūkumu. Organizacijų Lietuvos Caritas, Maltos ordino pagalbos tarnybos ir Lietuvos Raudojo kryžiaus draugijos savanoriai suskubo į pagalbą.

Stabilizavus situaciją globos bei gydymo įstaigose ir darbuotojams sugrįžus į darbus, savanorių tose institucijose  poreikis sumažėjo. Tačiau prasidėjus vakcinacijos procesui šiuo metu savanorių prisidėjimo poreikis vis dar išlieka itin didelis. Paskelbus visuotinę vakcinaciją, manome, kad savanorių pagalbos reikės dar daugiau.

Siekdami prisidėti prie pandemijos sukeltų iššūkių sprendimo bei esančių pagalbos poreikių atliepimo Lietuvos Caritas ir Lietuvos sporto universitetas sutarė vienyti pajėgas savanorių telkimui. Universiteto bendruomenės nariai kviečiami tapti Caritas savanoriais ir įsitraukti į savanorišką veiklą.

„Pandemijos sukelti iššūkiai suvienijo skirtingas pajėgas – valstybė, savivaldybės, verslas, NVO, ir piliečiai pradėjo itin intensyviai darbuotis kartu, kad padėtų vieni kitiems. Džiaugiamės, kad Lietuvos sporto universitetas jaučia tą patį rūpestį kaip ir mes dėl šiuo metu esančios situacijos ir yra pasiruošęs prisidėti bei pagelbėti tiek vakcinacijos procese, tiek, poreikiui esant, ir ligoninėms, globos įstaigoms. Kartu mes galime dar daugiau žmonių palydėti į savanoriškos veiklos patirtis ir tuo pačiu pagelbėti savivaldybėms, konkrečioms įstaigoms“, – sakė Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė.

Šiuo metu savanorių pagalba yra reikalinga:
vakcinacijos centruose – registruojant žmones (telefonu iš savo gyvenamosios aplinkos arba savanorystės vietos), pasitinkant atvykstančius į vakcinacijos vietą, reguliuojant žmonių srautus, matuojant temperatūrą, padedant užpildyti anketas;
ligoninėse bei socialinės globos įstaigose – įvairiems darbams pagal poreikį, pavyzdžiui dalinti maistą bei pamaitinti pacientus, dezinfekuoti patalpas, padėti ligoniams asmens higienos priežiūroje, matuoti temperatūrą ir užrašyti kitą svarbią informaciją, susijusią su pacientais bei gyventojais, padėti slaugos darbuose, budėti nakties metu, atlikti kitus įvairius smulkius darbus.

Kas gali tapti savanoriais:
asmenys nuo 18 iki 55 m.;
be gretutinių ligų;
gali būti (ne)persirgę COVID-19;
gali būti (ne)paskiepytas nuo Covid-19 vakcina;
asmenys nuo 55 m. gali tapti savanoriais, jeigu yra persirgę virusu arba paskiepyti.

Savanorystės trukmė – bent 4 valandos per dieną / 2 kartai per savaitę ir bent 1 mėnesio įsipareigojimas.

Prisijunk prie Caritas savanorių komandos visoje Lietuvoje!

Savanoriu galite tapti užpildę šią anketą*:

https://forms.gle/tXmmGZQ8RbK1f1P76

*užpildę anketą, tapsite Lietuvos Caritas rezervo savanoriais. Su Jumis susisieks savanorių veiklos koordinatorius ir pasiūlys prisidėti prie veiklos, kurioje ypač trūksta savanorių.

Savanoriams bus suteikti įvadiniai mokymai prieš savanorišką veiklą, taip pat mokymai savanoriškos veiklos vietoje. Lietuvos Caritas savanorių veiklos koordinatorius nuolat palaikys kontaktą su savanoriais bei palydės savanoriškos veiklos metu.

Jei kyla daugiau klausimų, kviečiame kreiptis į savanorių veiklos koordinatorę Vaidą el. paštu lietuvoscaritas@gmail.com arba tel. +370 67441393.

Dovanok savo laiką, o mes pasirūpinsime viskuo kitu.
Jūsų pagalba šiuo metu itin svarbi!