Prestižinis Šanchajaus reitingas: LSU patenka į 4 iš 5 vertinimo kategorijų šimtukus

Lietuvos sporto universitetas (LSU) naujausiame Šanchajaus sporto mokslo institucijų reitinge (angl. Shanghai Ranking’s Global Ranking of Sport Science Schools and Departments) užėmė aukštą 133 vietą.

Praėjusiais metais LSU rikiavosi 126 reitingo vietoje, o prieš tai per kelerius metus buvo pakilęs daugiau kaip per 80 pozicijų (2018 m. – 208, 2020 m. – 172).

Geriausias LSU rodiklis fiksuojamas PUB (straipsnių skaičiaus) kategorijoje, kurioje vienintelis šalyje specializuotas sporto universitetas užima 66-ąją poziciją. Maža to, dabar LSU į geriausių universitetų šimtuką patenka 4 iš 5 kategorijų, kai 2021-aisiais buvo 3 kategorijų šimtukuose.

„Džiaugiamės tuo, kad esame geriausių universitetų šimtuke net 4 iš 5 vertinimo kategorijų. Kurdami ateities LSU strategiją bandome akcentuoti ne tik kiekybę, bet ir kokybę, tad per artimiausius kelerius metus stengsimės gerinti CPP rodiklį. Mūsų tikslas – ir šio rodiklio šimtukas“, – kalbėjo LSU mokslo prorektorius prof. dr. Edmundas Jasinskas.

Žemesnę poziciją Šanchajaus reitinge lėmė pasikeitusi skaičiavimo metodika. Jei anksčiau CPP (citavimų skaičius straipsniui) rodiklio suminis svoris buvo 25 proc., tai nuo šių metų jo svoris išaugo iki 30 proc.

Pakitimas atliktas ir TOP (straipsnių skaičius aukščiausio lygio žurnaluose) rodiklio skaičiavimo metodikoje – suminis svoris nukrito nuo 25 iki 20 proc.

Jei senoji paskaičiavimų metodika būtų išlikusi ir šiemet, LSU rikiuotųsi 121 pozicijoje, tad, lyginant su praėjusiais metais, būtų fiksuojamas kilimas 5 pozicijomis (2022 m. – 126).

„Tai yra mūsų tarptautinio matomumo įvertinimas, įrodantis, kad ne tik esame lyderiai Baltijos šalyse, bet ir labai rimtai konkuruojame su pasaulio sporto aukštosiomis mokyklomis. Buvimas Šanchajaus reitinge neabejotinai yra svarbus ateities partnerysčių plėtrai ir žinomumui tarp potencialių užsienio studentų“, – teigė LSU rektorė profesorė Diana Rėklaitienė.

Šanchajaus specializuotame reitinge dalyvauja sporto srities mokslinius tyrimus plėtojantys universitetai ir jų padaliniai iš viso pasaulio.

Ekspertų komisija iš kelių tūkstančių mokslo įstaigų, vertindama mokslo pasiekimus ir kitus svarbiausius rodiklius, atrenka 300 geriausiųjų. Po išsamios analizės šie sporto universitetai reitinguojami pagal atskirus kriterijus bei sudaromas bendras vertinimo sąrašas.

Šiemet reitinge pirmas tris vietas užėmė Dikino (Australija) universitetas, Norvegijos sporto mokslo mokykla ir Kopenhagos (Danija) universitetas.

Pagal dabartinį Šanchajaus reitingą LSU lenkia žymias JAV, Kinijos, Brazilijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir kitų pasaulio šalių aukštąsias sporto mokyklas, tarp kurių ir žymusis Karolinskos Institutas (Švedija, 195-oji pozicija).